Marics Peti
Január 12-én megtartotta az év első kormányinfóját Szentkirályi Alexandra és Gulyás Gergely.
Mint arról a Ripost beszámolt, Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő a Facebook-oldalán jelentette be, hogy a következő kormányinfót január 12-én, csütörtökön, délelőtt 10 órától tartják. Erre azt követően kerül sor, hogy szerdán megtartotta az Orbán-kormány az idei év első kormányülését. Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter most bővebb tájékoztatást adott a megszületett döntésekről.
A kormány szerint elfogadhatatlan és tűrhetetlen, ami az Erasmus-üggyel kapcsolatban történik a bizottság részéről - jelentette be Gulyás Gergely.
A bizottság döntése a jövő évi Erasmus-ösztöndíjakat érinti, de a kormány kifizeti ennek költségeit.
A kormány korábban egyeztetett az Ersamus-programról, és teljesített az európai bizottság kéréseit. Navracsics Tibor egyeztetni fog, és reméli a kabinet, hogy félreértésről van szó. A kormány újra tárgyal az Erasmus-programról az európai bizottsággal, végső esetben az európai bírósághoz fordul.
„A magyar egyetemek a nemzetközi rangsorosokban is előreléptek, 11 intézmény szerepel a legjobb 500-ban” – hangsúlyozta ki Gulyás Gergely.
2021-ben és 2022-ben is nőtt a felsőoktatása felvettek száma annak ellenére, hogy az érettségizők száma nem nőtt. 40 ezer külföldi hallgató tanul Magyarországon.
A jövő héten fogják benyújtják az idei év költségvetés módosítását, amit márciusban fogadhat el az országgyűlés. Az Európai unióban az egyik legnagyobb gazdasági növekedést érte el a magyar gazdaság. Tavaly nőttek a reálbérek. Sőt 2022 harmadik negyedévében egyedül Magyarországon nőttek a reálbérek. Foglalkoztatási rekordot ért el Magyarország 2022-ben. Csökkent a költségvetés hiánya és a forint árfolyamát is sikerült stabilizálni.
„A dollárbaloldal minden politikusának a jóslata kudarcot vallott” – jelentette be.
A kormány szeretné elkerülni a recessziót és szeretné megőrizni a fizetések és a nyugdíjak reálértékét. A rezsivédelmi alap 2600 milliárd forintot biztosít arra, hogy a megnövekedett rezsiköltségekhez a kormány hozzá tudjon járulni.
„Minden magyar család 181 ezer forintot spórol havi szinten a rezsivédelmen” – hangsúlyozta.
A 2023-as költségvetés másfél százalékos növekedéssel számol. 3,9 százalékra csökkenhet a hiány 2023-ban, és az államadósság is tovább csökkenhet. A családtámogatások bővülnek, mivel a 30 év alatti nők esetében a gyermekvállalás szja-mentességgel jár majd. 2023-ban sem mondanak le a stratégiai célok megvalósításáról. A költségvetés legnagyobb kiadása a nyugdíj, 6150 milliárd forint.