RETRO RÁDIÓ

Vasoszlopra menekült az embercsempész

Ripost
Szerző
Ripost
Létrehozva2022. 11. 04. 19:10

A 14 afgánt szállító sofőr vesztét okozta a vasoszlop

A Kiskunhalasi Járási Ügyészség gyorsított eljárásban állította bíróság elé azt a szerb embercsempész férfit, aki 14 afgán illegális határátlépésének segítése során bukott le.

embercsempész
A vasoszlopnak csapódott jármű / Fotó: Magyarország Ügyészsége

A vádlott augusztusban szállított határsértőket az osztrák térségbe egy bérelt autóval, ismeretlen megbízójától kapott GPS koordináták alapján. Két nap múlva meg is kapta a fizetségét, melyet az új megbízására fordított. Egy telefonos applikáció segítségével ismét egyeztetett korábbi megbízójával, aki ezúttal 14 afgán átszállításával bízta meg. A Szerbiában bérelt járművével Ausztriába kellett volna eljuttatnia őket, de ezúttal nem járt sikerrel.

A Bács-Kiskun megyei rendőrök Balotaszállás közelében észlelték a gyanús járművet, melynek sofőrjét felszólították a megállásra. Az embercsempész pánikba esett, lehajtott az útról, majd egy ház vasoszlopának és az azt tartó beton alapzatnak ütközött. A sérült jármű 200 méter után megállt, mire a sofőr kipattant és futva próbált menekülni, de a rendőrök hamar utolérték és elfogták.

A 14 afgán által korábban befizetett fejenként 2.500 eurós letétből így végül semmit nem láthatott az embercsempész.

A Kiskunhalasi Járási Ügyészség a letartóztatásban lévő szerb férfit embercsempészés bűntette miatt gyorsított eljárásban bíróság elé állította. A Kiskunhalasi Járásbíróság a férfit bűnösnek mondta ki és 2 év börtönbüntetésre ítélte, valamint 4 évre kiutasította Magyarország területéről. Az ítélet jogerős.

 

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.