Menczer Tamás: Az emberek azt várják a vezetőiktől, hogy védjék meg őket!

POLITIK
Létrehozva: 2022.10.10.

Meglepő: Ez derült ki a teliholdról!

A telihold tudományosan bizonyított hatásairól kérdeztük a szakembert.

Tudományosan bizonyított, hogy a telihold hatással van az agytevékenységünkre, ezáltal befolyásolja az alvásunk mennyiségét és minőségét – mondta el G. Németh György, a Magyar Alvás Szövetség elnöke a Ripostnak.

G. Németh György, alvászavar, telihold, Magyar Alvás Szövetség, Budapesti Alvásközpont,
Fotó: G. Németh György

Az erre érzékenyek kialvatlanok, fáradtabbak, ingerlékenyebbek ebben az időszakban. Vegyük például a tavaszi és az őszi óraátállítást, amikor csupán egyetlen óra eltérés a napi rutinunktól teljesen felborítja a szervezetünk bioritmusát, olyannyira, hogy abban az időszakban az idősebbek és a krónikus betegek közül is többen halnak meg, valamint a balesetek száma is emelkedik

– fogalmazott a Benyovszky Orvosi Központban működő Budapesti Alvásközpont igazgatója.

„A Holdnak már az idők kezdetén komoly hatása volt az emberek hétköznapjaira. Az ár-apály jelenség mellett, már önmagában az éjjeli fényjelenségnek is nagy hatása volt. A nappalok és éjjelek váltakozása, a nappali fény, az éjjeli sötétség, a Hold ciklusainak váltakozása mind kihat az életünkre” – jegyezte meg G. Németh György.

Ami az egyre rövidülő nappalokat és az egyre hosszabb éjszakákat illeti, ilyenkor még feltűnőbb a Hold fénye, mint mondjuk egy nyári éjszakán, amikor rövidebb ideig van sötét.

A szakember kiemelte: „A nagy természeti változások mindig is hatással voltak az emberi szervezetre. A kisgyermekek, a középkorúak egy része, az idősek, akiket az időjárási változások is meg szoktak viselni, az érzékenyebb idegrendszerrel rendelkező emberek sokkal jobban megérzik a teliholdat és annak hatásait.”

Majd így folytatta: „Gondoljunk csak bele, a Föld közel 70 százalékát víz borítja. Egy olyan természeti erő, mely apályokat és dagályokat képes okozni, ekkora tömegeket, a bolygó egész tengereit és óceánjait mozgatja, nyilvánvalóan ránk emberekre is hatással kell legyen.”

Az utóbbi évek tapasztalataival kapcsolatban azt is megtudtuk:

A koronavírus hatásai között sokan említik az alvászavart, melyet nemcsak a bezártság, a korábbitól eltérő életmód, az újszerű napirend, de maga a vírus is okozhat az emberi szervezetben. Azok, akik átestek a covid okozta betegségen tehát később nagyobb valószínűséggel lesznek az átlagosnál érzékenyebbek a teliholdra.

- tette hozzá G. Németh György.

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek