Magyar Péter ámokfutása büdös szavazóktól, nők, nyugdíjasok folyamatos gyalázásáig

POLITIK
Létrehozva: 2022.10.19.

Akcióban a rendőrök – forgott a Ripost kamerája

Nemcsak veszélyes, de sokba is kerülhet a vadgázolás.

Magyarországon a hivatalos statisztikákban szereplő 15-20 ezernél is több, akár 40 ezer vadgázolás történhet évente, mivel az autóvezetők nem mindig jelentik be a balesetet, mert félnek, hogy sokat kell fizetniük az okozott kárért. Ilyenkor ősszel a vadbalesetek fokozott veszélyt jelentenek, mivel az állatok a most felerősödő párzási ösztön és a táplálékkeresés miatt is többet vándorolnak.

Vadveszélyes útszakaszon állították meg az autósokat (Fotó: Wolf Géza)

Erre kívánta felhívni a figyelmet a Pest megyei Rendőr-főkapitányság, amely akcióprogramot indított a vadbalesetek számának csökkentésére. A fővároshoz közel egy olyan útszakaszon tartottak közúti ellenőrzést, ahonnan a legtöbb vadgázolást jelentik. 

Más vadnyúllal vagy vaddisznóval ütközni, de egy biztos: fékezéssel és kormánymozdulattal csökkenthető az ütközés ereje

– mondta a Ripost-nak Nádházi Brigitta őrnagy, a Pest megyei Rendőr-főkapitányság balesetmegelőzési csoportvezetője.

Az ilyenkor szokásos okmányvizsgálat és alkoholszondázás mellett a rendőrök külön felhívták a sofőrök figyelmét a vadveszélyre. Aki pedig szabályosan közlekedett, jutalmul egy vadriasztót kapott, amelynek a hangját az állatok előbb meghallják, mint ahogy az autót észrevehetnék. 

Vadriasztót ad a vezetőnek a VIONN Go nagykövete, Balogh Levente

A VIONN Go az autó alvázára rögzíthető, és a beépített mozgásérzékelő induláskor automatikusan bekapcsolódik. A cég jószolgálati nagykövete hazánk egyik legsikeresebb vállalkozója, aki küldetésének érzi az állatok megmentését.

Ez a készülék remélhetőleg elriasztja a vadat, mert tényleg profi, de ráadásul ez egy komplex rendszer, ami kétéves pénzügyi garanciát is jelent a vezetőnek

– hangsúlyozta a Ripost-nak Balogh Levente.

A fejlesztő cég ugyanis annyira biztos a dolgában, hogy ha a készülék használata ellenére bekövetkezik a baleset, egymillió forintig állják a cechet. Ez a pénz nemcsak a kocsiban keletkezett kárt fedezheti, hanem azt is, amit a vadásztársaságnak okoznak. Ha ugyanis a helyszíni nyomok alapján a rendőrségi vizsgálat azt állapítja meg, hogy az ütközést gyorshajtás vagy egyéb szabálysértés miatt nem lehetett elkerülni, akkor feljelenti a vezetőt, és ebben az esetben nem számíthat arra az autós, hogy a biztosító megtérítené a keletkezett kárt.

Nézd meg a razzián készült videónkat!

 

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek