tóth gabi
A költővel egy Setra fedélzetén lehet találkozni.
Petőfi Sándort Kínától a Tűzföldig mindenütt a szabadság és a szerelem költőjeként ismerte a világ. Ha ilyen messzire nem is jut el a születésének 200. évfordulójára készült új vándorkiállítás, a szervezők azt tervezik, hogy a Petőfi-emlékév alatt 200 olyan helyszínre mennek el a Kárpát-medencében, ahol a költő megfordult. Vagyis az országhatárokat átlépve a Felvidékre és Erdélybe is el szeretnék vinni a Petőfi Irodalmi Múzeum relikviáit.
Ehhez kívülről feltűnő matricákkal, belülről pedig kultúrtörténeti emlékekkel pakoltak tele egy Setra autóbuszt, amelyre felszállva – a költő szavaival – a „változó szerencse szekerén” idézhetjük fel múltjának meghatározó állomásait.
Az Arany-bicentenáriumra készült múzeumbuszt százezer ember nézte meg, de reményeink szerint a Petőfi 200-as buszt már kétszázezren fogják látni
– mondta el a Ripost-nak Demeter Szilárd, a Petőfi Irodalmi Múzeum főigazgatója.
A kiállítás címét adó mottó: „Átröpűlök hosszában hazámon” a Dalaim című Petőfi-vers részlete, amely nemcsak a költő utazás iránti szenvedélyét fejezi ki, de utal a tárlat nem mindennapi jellegére is. Ahogy a kiállítás kurátora fogalmazott: kilépnek az intézmény falai közül, és az utcákra viszik a kultúrát.
Múzeumi buszt csinálni mindig nagy öröm és nagy kihívás. De a legfantasztikusabb, amikor láthatjuk a gyakorlatban működni, megtapasztalhatjuk, milyen lelkesedést vált ki a látogatók körében
– hangsúlyozta Molnár Eszter Edina kurátor.
A buszon minden tárgy kézbe fogható, megtapogatható, interaktivitásra csábító, a tíz legfontosabb Petőfi-emléket pedig digitális megoldásokkal keltik életre.
Nézz be velünk a szeptember 1-én útnak induló autóbuszba videóösszeállításunk segítségével!