tóth gabi
Szenvedélyéről vallott a fiatal fiú a Ripostnak.
A szentendrei Farkas Kornél még csak 14 éves, de már neve van a magyar természetfotósok között. Három címlapmegjelenés, több mint 30 interjú, 3000 óra a természetben – ez a saját erőből elért teljesítménye dióhéjban.
Tízévesen talált rá szülei profi fényképezőgépére, és azóta szinte le sem tette a kezéből. Úton-útfélen kattintgat, de legnagyobb kedvence az erdők-mezők világa, amelynek szeretetét leginkább keresztapjának köszönheti, aki vadász. Ő vitte először terepre. Vele tanulta ki a cserkelés szabályait, vagyis azt, hogyan kell csendesen lopódzva megközelíteni a vadat anélkül, hogy az észre venné a rá leselkedő embert. Fizikailag felkészültnek kell lenni, hiszen ez nem egy félórás játék, hanem gyakran pirkadattól napnyugtáig vagy még azon is túl tartó megfigyelés.
Ügyelni kell a szélirányra és vigyázni arra, hogy a felszerelés ne adjon ki túlzott zajt, amivel elijesztené a közelben lévő állatokat. Mert ha azok úgy látják, hogy számukra egy hely nem biztonságos, oda nem térnek vissza többé.
Az ilyen izgalmas körülmények között készült képeiből nyílt meg már a második önálló kiállítása, ezúttal a Dunaparti Művelődési Ház udvarán, Felfedezhető csodák II. címmel.
A nap első sugarai eltalálják arcomat, miközben ezerféle hangtól hangos az erdő, a virágzó vadvirágok illatával telített levegőt szippantok be, a gumicsizmámat harmatcseppek mossák és vállamon a fényképezőgéppel sétálok a végtelenbe, ahol őzek, nyulak, fácánok ugrálnak át előttem. Ezt az életérzést szeretném másoknak is megmutatni fotóim segítségével
– mesélte el a Ripost-nak a fiatal fotográfus.
Mivel olyan világban élünk, ahol a legtöbb tinédzser inkább a számítógépe előtt punnyadva keresi a virtuális kalandokat, Farkas Kornél szándéka több mint becsülendő. Szeretne a kortársainak szóló ismeretterjesztő sorozatot indítani, amelyben szakértők segítségével mutatná be egy-egy hazai térség csodálatos élővilágát.
Nézd meg a kiállításán vele készült videóinterjúnkat!