tóth gabi
Sajnos nem egyedi példa a családon belüli erőszakra.
A Salgótarjáni Járási Ügyészség vádat emelt egy 31 éves salgótarjáni férfi ellen, aki egy családi veszekedés során eltörte felesége ujját.
A férfi még tavaly december 30-án tőle külön élő gyermekével számítógépen beszélgetett, a videóhívást azonban egy idő után a 10 éves gyermek váratlanul megszakította. A férfi emiatt begurult és italozni kezdett, miközben összeveszett feleségével, mert őt hibáztatta azért, hogy haragszik rá a lánya.
A veszekedés során a férfi több berendezési tárgyat összetört, miközben felesége próbálta megfékezni, majd kituszkolni őt a lakásból. A dulakodás közben aztán a férfi hátrahajlította felesége bal kezének gyűrűsujját, ami ennek következtében egy nagy reccsenéssel eltört.
Az ügyészség a férfi ellen súlyos testi sértés bűntette miatt emelt vádat, melyben indítványozta, hogy a Salgótarjáni Járásbíróság szabjon ki vele szemben felfüggesztett szabadságvesztést, a próbaidőre rendelje el pártfogó felügyeletét, és kötelezze a 19.570 forint bűnügyi költség megfizetésére.
A családon belüli erőszaknak sok formája van, a szóbeli bántalmazástól a szexuális erőszakig. Közös jellemzőjük, hogy gyakran a kiszolgáltatott helyzetben lévő családtag a sértett. Fontos megérteni: ha az otthonodban a rokonod bánt, az ugyanúgy bűncselekmény, mint ha valaki ismeretlen követ el bűncselekményt.
Dr. Garai Renáta, az Országos Kriminológiai Intézet tudományos munkatársa arról beszél, hogy miért is nem érdemes várni, ha abba a helyzetbe kerülünk, hogy a családon belül ér minket a bántalmazás.