RETRO RÁDIÓ

Tíz fokkal is hűvösebb lehet a hétvégén, jön a hidegfront

Ripost
Szerző
Ripost
Létrehozva2022. 07. 29. 06:00

Néhol felhőszakadást és jégesőt is lehet.

Pénteken a nap második felében több helyen lehet elvétve zivatar (keleten, északnyugaton és az Északi-középhegység térségében). A zivatar kialakulásának az esélye szombatra virradóan fog jelentősen megnőni - figyelmeztetnek a meteorológusok. 

Mint írják, estig marad a napos, igazi strandidő, majd estétől egyre több helyen pattannak ki zivatarok. A délkeleti, majd az északkeleti szél megélénkül, zivatarok környezetében viharossá fokozódik. 32-38 fokos meleg várható.

Fotó: OMSZ

Szombaton egy hidegfront hatására már a reggeli óráktól egyre többfelé alakul ki eső, zápor, zivatar. Néhol felhőszakadás és jégeső is lehet. A Dunántúlon megszűnik a hőség: 25-29 fok lesz, keleten még 30 fok feletti értékeket mérhetünk. Az északnyugati szél nagy területen lesz erős - írja a Köpönyeg.

Vasárnap nyugaton napos, gomolyfelhős, keleten borongós idő lesz. Utóbbi területeken még több helyen lehet eső, zápor, zivatar. Erős marad az ÉNy-i szél. 27 fok körül alakul a maximum.
Hétfőn ragyogó napsütésre, száraz időre van kilátás. 30 fok fölé melegszik az idő, visszatér a hőség.

 

 


 

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.