tóth gabi
Azt hazudta, hogy bizalmi kapcsolatban áll a belügyminiszterrel is.
Nem kispályázott az a férfi, aki egyszerre rendőr-dandártábornoknak, a nemzetbiztonsági szolgálatoknál dolgozó titkosügynöknek és NAV-os vámtisztnek adta ki magát, azt hazudva mindehhez, hogy bizalmi kapcsolatban áll a belügyminiszterrel, akit alkalmanként helyettesíteni is szokott.
Az amúgy taxisként pénzt kereső szélhámos ezekkel a hivatkozásokkal tévesztett meg több nőt is, és párhuzamosan fenntartott kapcsolatait is felhasználta, hogy másokat is átejtsen. Egyikük annyira beleszerelmesedett a simlis alakba, hogy még arra is hajlandó volt, hogy önmagát is a Belügyminisztérium dolgozójának kiadva erősítse meg kedvese hazugságait. Egyebek között azt, hogy pár százezer forintért állást tudnak biztosítani a rendőrségen, amivel elkerülhető a különböző hatósági eljárások megindítása.
Emellett a férfi „cég- és rendszámvédelmet” árult, továbbá félszáz olyan ingatlant kínált „áron alul” megvételre, amelyeket állítása szerint korábban „belügyes fedett nyomozók” használtak T-lakásként, azaz titkos találkozóhelyként. Természetesen a tranzakciókat is titokban kellett tartani, így vett át milliós nagyságrendű készpénzes előlegeket legalább 20 megtévesztett vevőtől.
Pályaválasztás előtt álló gyermekek szüleinek pedig potom 1,8 millióért olyan „fekete könyv”-nek nevezett tananyagot kínált, amelyről azt állította, hogy azzal biztosítható az egyetemi felvételi és később a rendvédelmi pályán a vezető beosztás megszerzése is. A valójában az internetről bárki által letölthető, de szépen bespirálozott „szuperleckét” öten vették meg tőle.
Az örök simlis 2016. februárjában szabadult korábbi börtönbüntetéséből, és már a rákövetkező hónapban megismerte leendő feleségét, aki szintén bekajálta az 53 éves férfi merész fantáziáról árulkodó meséjét. Ez persze önmagában nem lenne büntetendő, de a szerelemtől vak asszonyt ugyanúgy megkárosította, mint sok más áldozatát, akiktől összesen 150 millió forintot szedett össze.
Emiatt a Központi Nyomozó Főügyészség vádiratában azt indítványozta, hogy a bíróság különös, többszörös visszaesőként végrehajtandó fegyházbüntetésre ítélje a csalót. De a törvény szigora nemcsak rá sújt le, hanem arra az öt férfira is, akiket hivatalos személy elleni vesztegetéssel vádolnak, hiszen abban a tudatban fizettek ki pénzeket, hogy azzal hatósági embereket korrumpálnak.