Magyar Péter ámokfutása büdös szavazóktól, nők, nyugdíjasok folyamatos gyalázásáig

POLITIK
Létrehozva: 2022.05.29.

Már csak ez hiányzott: rohamtempóban nő a hepatitisfertőzés

Minden fertőzésnél a legfontosabb kérdés: kik vannak veszélyben?

Nemrégiben felütötte a fejét egy új vírusos hepatitistípus Amerikában és Európában is. Sokan tartanak tőle, hogy jelentős gondot okozhat világszerte. Vajon indokolt a félelem, ismét egy járvány alakulhat ki? És kik vannak veszélyben? Rusvai Miklóst kérdeztük.

Fotó: Markovits Gábor

 

Mi is az a vírushepatitis és mi idézi elő?

„A hepatitis magyarul májgyulladás, és nagyon sok oka lehet, többek között például az alkoholizmus, de ugyanígy van baktériumos eredetű májgyulladás is. A környezetünkben lévő méreganyagok, például növényvédő szerek is előidézhetnek hepatitist, de vírusok is okozhatják. Tudni kell, hogy nem egyfajta vírus idézi elő a hepatitist, hanem létezik hepatitis A, B, C, D, E vírus, ezek a korábbról is ismert vírus hepatitisek" – mondta a Ripostnak dr. Rusvai Miklós virológus.

 

Főként a gyerekek vannak veszélyben

Az utóbbi fél év során több száz olyan esetet diagnosztizálták már, amikor ezen vírusok egyike sem mutatható ki a hepatitisből.

beteg gyerek
Fotó: Pixabay

„A betegséget előidéző vírust egyértelműen nem sikerült még azonosítani. A betegek körülbelül 60-70 százalékából kimutatnak adenovírust, de a probléma az, hogy nem minden betegből lehet adenovírust kimutatni, illetve adenovírusokat nem beteg emberekből is kimutatnak. Tehát ezért nem köthető egyértelműen az adenovírushoz ez a hepatitisfertőzés, ami – és ez a legriasztóbb benne –, elsősorban fiatalkorúak körében terjed. Az esetek 70-80 százaléka 17 év alattiakban, és ezen belül is főként 7 év alatti gyermekekben fordult elő" – árulta el a professzor.

 

Nem tudni, mi ellen kellene védekezni

Rusvai doktor szerint a jelenlegi hepatitisfertőzés ellen nem lehet védekezni, mivel nem ismert egyelőre, hogy mi ellen kellene védekezni.

„Többnyire úgy diagnosztizálják a hepatitist, hogy nagyon súlyos májgyulladása van a kisgyereknek. Ne felejtsük el, hogy már halálesetek is történtek és több mint 10 kisgyerek szorult eddig májtranszplantációra" - hangsúlyozta a szakember.

 

Nincs összefüggés a covid-oltásokkal

„Sokan a covid-oltással is összefüggésbe hozták a hepatitis megbetegedéseket, hiszen adenovírusokat alkalmaztunk a covid elleni oltások során a vektor vakcináknál. Azonban éppen az életkori sajátosság bizonyítja, hogy erről nem lehet szó, hiszen a kisgyerekek többsége még az olthatósági korosztály alatt van. Tehát egyértelmű, hogy nem kaptak koronavírus elleni védőoltást, és nagy valószínűséggel koronavírus fertőzést sem, tehát az esetek egy jelentős részében nem lehetett a covidot kimutatni, még társfertőzésben sem. Magyarul nem tehető felelőssé a covid a hepatitis betegség kialakulásáért" - hangsúlyozta dr. Rusvai Miklós.

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek