tóth gabi
Három felújított állomást is átadtak az M3-as metró vonalán.
A budapestiek örömére átadták az M3-as metró vonalán a felújított Kálvin tér, Corvin-negyed és Klinikák állomásokat a hétvégén, és ezen a szakaszon újra járnak a szerelvények.
Vitézy Dávid a közösségi oldalán üdvözölte az eredményt. Mint az azt a Metropol írja: a Budapest Fejlesztési Központ vezérigazgatója emlékeztetett rá, hogy a tervezését még 2013-ban indították útjára, a kivitelezés pedig 2017 őszén indult (a Tarlós-féle városvezetés alatt).
Az M3-as metró rekonstrukciója 217 milliárd forintba kerül, amelyet teljes egészében a kormány finanszíroz: 70 milliárd forintot a központi költségvetésből, 147 milliárdot pedig az erre a célra elkülönített európai uniós forrásból. A főváros saját költségvetéséből az akadálymentesítésre költ: 5,6 milliárd forintot az állomásokon, illetve a Határ úti aluljáró teljes akadálymentesítésére és felújítására további 2,1 milliárdot. Azaz a 3-as metró felújításának költségeit ilyenformán 217:7,7 arányban – azaz 96,5%-ban – a kormány biztosítja. Az észak–déli metróvonal a budapesti metróhálózat leghosszabb vonala – emlékeztetett a vezérigazgató, aki maga is tevékeny részt vállalt a projekt 9 évvel ezelőtti elindításában.
Karácsony Gergely főpolgármester a választások előtt unalomig ismételt mantrája, miszerint a kormány kivérezteti a fővárost, szinte minden ponton megdőlt – írja a Metropol.
Miközben a kormány sorra adja át az újabbnál újabb tereket és épületeket, a főváros vezetése még a legfontosabb „látványprojektjeivel” sem halad. A fővárosi vezetés másfél éves időhúzás után fogott bele a Lánchíd – az előző vezetés által már teljesen előkészített – felújításába, még 5 milliárd forinttal többe is került. De alaposan elcsúsztak a Blaha Lujza tér felújításával is – 400 millióval többért, de kevesebb tartalommal. Eközben a sorozatos átgondolatlan lezárások miatt mindennapos gigadugók alakultak ki a fővárosban.
Eközben a kormány 9 nagy közparkot újított fel, köztük az Orczy-kertet, a Millenárist, a Múzeumkertet és a Margitszigetet. A Városligetben megépült a Magyar Zene Háza, a Néprajzi Múzeum, a zöldfelület pedig 60 százalékról 65 százalékra nőtt.