Mindig a nőkön tölti ki a dühét az agresszív Magyar Péter

POLITIK
Létrehozva: 2022.05.17.

Ezek Győrfi Pál tanácsai a kánikulai szezon előtt

Erre figyelmeztet Győrfi Pál, közeleg a forróság.

Csak egy napig tart a "lehűlés". Pénteken 31, szombaton 32 fok is lehet az országos meteorológiai szolgálat szerint.

Hamarosan beköszönt a kánikulai szezon. Győrfi Pál elárulta a Ripostnak, mire érdemes vigyázni a hőségben. 

Fotó: Korponai Tamás

A mentők egy nap körülbelül 3500 riasztást kapnak az országban, ami azt jelenti, hogy átlagosan fél percenként megérkezik valahova a mentő Magyarországon. Ezek között több olyan eset is van, ami az időjárással függ össze. 


A hidegfront érkezésekor például gyakran hívják a mentőket szüléshez, epilepsziás betegekhez. A melegfront esetén pedig inkább a szív- és érrendszeri betegek azok, akiknél gyakoribban a rosszullétek. És vannak olyanok is, akik általában mindenféle időjárási változásra fejfájással vagy rossz közérzettel reagálnak. Szerencsére az utóbbi nem olyan súlyos, hogy a mentőket kelljen riasztani” – mondja a Ripost-nak Győrfi Pál.

S hogy mire érdemes odafigyelni?

„Ma már szerencsére előre jelezhető az időjárás alakulása. Nálunk a Nemzeti Népegészségügyi Központ rendel el első-, másod-, vagy harmadfokú hőségriadót. Azt szoktuk javasolni, hogy ezeket figyeljék is az emberek, mivel, ha igazán beköszönt a kánikula, az azt jelenti, hogy folyamatosan nagyon meleg van és akár bőven 30 fok fölé is emelkedhet a hőmérő higanyszála. Ez rendkívül megterheli a szervezetet, főleg az idős, szívbeteg embereknél. Érdemes tehát az előrejelzéshez igazítani a heti programot. Ha például látjuk, hogy a hét második felében hőség várható, akkor jobb, ha a hét első felében intézzük a bevásárlást vagy az olyan ügyintézést, amikor sokat kell sorba állni. Azokon a napokon pedig, amikor kánikula van, lehetőleg pihenjünk árnyékos helyen, hűvös szobában” – tanácsolja Győrfi Pál

Fotó: Máte Krisztián


Sajnos nyáron nem ritka az olyan időszak, amikor éjszakára sem hűl le a levegő. Ilyen esetekben mit tehetnek az idősebb, illetve szívproblémákkal élő emberek?

„Mi a mentőknél azt látjuk, hogy az igazi kánikulai időszakban, amikor a hőmérséklet már 35 fok fölé emelkedik és éjszaka sem hűl le a levegő, akkor ahogy mennek előre a napok, úgy bírják egyre nehezebben a krónikus betegségben szenvedők, az idősebb emberek, a szívbetegek. Akkor szoktuk azt javasolni, hogy maradjanak hűvös helyen, fogyasszanak sok folyadékot, ami lehetőleg ne cukros üdítő legyen, hanem víz vagy tea és a fejüket védjék a közvetlen napsugárzástól. Öltözzenek szellős, természetes anyagból készült ruhába. Ha mégis rosszul lesz valaki a melegben és elájul, akkor fektessük le árnyékos helyen. Ha pedig nem lesz jobban, akkor hívjuk a mentőket!” – összegez az Országos Mentőszolgálat szóvivője.

 

 

 

 

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek