
Orbán Viktor egyeztetett az Európai Tanács elnökével.
Az Európai Tanács elnökével egyeztetett, majd ezt követően a Facebookon jelentkezett Orbán Viktor. Magyarország miniszterelnöke a hétfő esti videójában arról beszélt, hogy nem hagyhatjuk, hogy Magyarországot bárki belesodorja az orosz-ukrán háborúba.

Hozzátette, bár az előző hét sem volt könnyű, a mostani még nehezebb lesz.
A NATO egy védelmi szövetség. Arra képesek és alkalmasak vagyunk - sőt kötelességünk is -, hogy egymást megvédjük, de a NATO területén kívül katonai akcióba bonyolódni nem dolga a NATO-nak. Magyarország álláspontja világos: sem katonát, sem fegyvert nem akarunk küldeni a NATO területén túlra - mondta Orbán Viktor.
A miniszterelnök egy másik veszélyes javaslatot is megemlített. Ez az orosz gáz- és olajszállítások kérdése.
"Ezt tíz nappal ezelőtt már sikerült rendeznünk. Világossá tettük, hogy a szankciókat nem lehet kiterjeszteni az orosz gáz- és olajbehozatalra, mert az Magyarország és néhány más ország esetében aránytalanul, szinte elviselhetetlenül nagy terhet jelentene. Közösen néhány országgal fellépünk, és ismét meg fogjuk védeni Magyarország energiaellátását és az ország működésének biztonságát" - fogalmazott a miniszterelnök.







