tóth gabi
Nem egyedi eset, hogy társkeresőn próbálkoznak a csalók.
A társkereséshez köthető csalási módszerek megsokszorozódtak az elmúlt években. A pár százezer forinttól egészen a milliós összegig követtek el bűntényeket a csalók. Az álkarakterek rendkívül vonzó, dekoratív férfiak vagy nők, akik általában sikeres üzletembereknek adják ki magukat. Olyan hamis bizalmat ébresztenek, hogy az emberben fel sem merülhet, hogy egy átverés áldozata.
„A bűnözők az emberi hiszékenységet használják ki. Társkereső oldalakon keresztül felveszik a kapcsolatot a kiszemelt áldozatokkal, majd hosszas beszélgetés után elérik, hogy kialakuljon egyfajta érzelmi szál is" – magyarázta korábban a police.hu oldalon Herédi István főhadnagy, a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) kiberbűnözés elleni főosztály megbízott alosztályvezetője.
Annak érdekében, hogy ne legyél csalók áldozata, fogadd meg a rendőrség tanácsait:
A Baranya Megyei Rendőr-főkapitányság a témában egy prevenciós kisfilmet készített nemrégiben. Ez a társkereső- vagy közösségi oldalon álprofillal regisztrált csalók módszereire hívja fel a figyelmet.
Internetes társkereső oldalon megismert férfitől csalt ki több mint ötmillió forintot egy sarkadi nő, erről a rendőrség idén januárban számolt be. A nő az 5 milliót részletekben kérte kölcsön a 34 éves vésztői áldozatától. A nő elpanaszolta, hogy válófélben van, várandós és nincs pénze. Fotókat küldött magáról, majd különböző összegeket kért kölcsön a férfitől azzal az ürüggyel, hogy ha eladják a volt férjével közös házukat, akkor megadja a tartozását és együtt új életet kezdenek - mindez azonban csak hazugság volt, a csalás része.