tóth gabi
Több tucat kóbor macska lepte el a Rudas fürdő környékét, a járókelők etetik, itatják őket, így még tovább szaporodnak. Eddig egy állatvédő szervezet sem gyűjtötte be az állatokat.
Egy megközelítőleg 25-30 macskából álló kolónia lepte el a Rudas fürdő környékét, az állatok tömegesen kuncsorognak élelemért.
A macskaszaporulatban a kicsitől a nagyig, az egészségestől a betegig mindenféle állapotú állatot találhatunk. A járókelők is csodálkozva figyelik a cicákat, sokan meg is etetik őket, és rendszeresen visszajárnak a környékre, hogy élelmet hozzanak az állatoknak.
A legnagyobb probléma azonban az, hogy bár sokan felismerték, hogy a macskák tömeges jelenléte egyáltalán nem ideális, eddig még nem sikerült őket elszállítani a Rudas Gyógyfürdő környékéről.
A Facebookon többen is megosztottak képeket a macskákról azzal a céllal, hogy esetleg valaki befogad egy-kettőt közülük, de sajnos még mindig rengeteg állat maradt gazdi nélkül.
A lelkiismeretes cicabarátok állítólag több állatmenhelyet is megkerestek, de mindenhol kevés volt a hely ennyi macska befogadásához egyszerre. Így az egyetlen ésszerű megoldás az lehet, hogy a háziállatra vágyó emberek egyesével fogadják őket örökbe, ami remélhetőleg a már most tapasztalható hatalmas összefogás révén hamar sikerülni is fog.
A Ripost megkereste a Noé Állatotthon szóvivőjét, Schneider Kingát, aki elmondta, hogy az állatmenhelyek sajnos nem tudnak semmit kezdeni ennyi kóbor macskával, ezért a befogadás helyett egy másik megoldást, a TNR módszert alkalmazzák, ami 4 lépésből áll: élvefogó csapdákkal ejtik el az állatot, melyet az állatorvos ivartalanít. Ezt követően végzik el a parazitamentesítést is. Végül levágják az állat fülcsücskét, amely az ivartalanított kóbor macska nemzetközi ismérve. Ezt követően engedik vissza az állatot arra a helyre, ahol befogták.
Ezek után a macska már nyugodtan örökbe fogadható. Schneider Kinga elmondta azt is, hogy a a kolóniában élő kóbor macskák emberre nem veszélyesek, kizárólag egymás között terjesztenek betegséget.