Magyar Péter ámokfutása büdös szavazóktól, nők, nyugdíjasok folyamatos gyalázásáig

POLITIK
Létrehozva: 2021.09.25.

Ma nyílik a vadászati világkiállítás, ezért érdemes elmenni rá

Szeptember 25-én, vagyis ma nyitja meg kapuit Budapesten a Hungexpo területén, 75 ezer négyzetméteren a vadászati világkiállítás, amire eredetileg egymillió látogatót vártak, bár a pandémia miatt valószínűleg ennyien nem lesznek. A programot azonban a 20 nap alatt több száz vidéki és kulturális rendezvény kíséri.

„A vadászati világkiállítással szeretnénk kifejezni azt a büszkeséget, amit minden magyar jogosan érezhet„ – mondta Kovács Zoltán, a világkiállítás kormánybiztosa, hozzátéve: Magyarország vadászati nagyhatalom, mind a vadállományt, mind a magyar vadászati kultúra tudásanyagát és régi hagyományát tekintve.

Ezen a kapun lehet belépni a világkiállításra. Az alkotás elhullajtott szarvasagancsokból készült. Fotó: Facebook

Sokan támadják, „állatgyilkosságnak” nevezik a vadászatot, kellő ismeret híján, pedig a vadászat és a természetvédelem szorosan összefügg, vadászat nélkül nincs fenntartható természetgazdálkodás. Az „Egy a Természettel” Vadászati és Természeti Világkiállítás alkalmából nemzetközi konferenciákat, gasztronómiai, lovas és vadászkutyás programokat, lovas Európa-bajnokságot, kulturális rendezvényeket tartanak országszerte.

A világkiállítás összköltségvetése 17 milliárd forint körül van, a lovas Európa-bajnoksággal együtt, amit szeptember első hetében tartottak meg. Az összegben benne van az elmúlt három év több száz vidéki felvezető rendezvénye, a támogatott programok, a projektcég költségvetése is, mondta el a kormánybiztos a Pesti Srácoknak.

A kiállítás keretében tartják meg idén szeptember 30. és október 3. között a FeHoVa Pluszt – Fegyver, horgászat, vadászat nemzetközi kiállítást –, valamint október 7-10. között az OMÉK-ot, az Országos Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Kiállítás és Vásár rendezvényeit.

Budapest, 2021. augusztus 24.
Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes egy solymász szirti sasával a kezén a Vadászat és vadászfegyverek Magyarországon címû kiállítás megnyitóján a Magyar Mezõgazdasági Múzeumban 2021. augusztus 24-én.
MTI/Kovács Attila

A világkiállítás imázsfilmjét Bergendy Péter rendezte és a világkiállításnak van saját dala is, a Körülöttünk Magyarország, melyet a Kerekes Band és Baricz Gergő zenésített meg.

Mi látható a világkiállításon?

A vadászat mellett a kiállítás foglalkozik a természet védelmével, a vizes élőhelyekkel, a természetmegőrzéssel és annak jövőjével, a biodiverzitással, a fenntartható természethasználattal, vagy például a solymászattal, az orvvadászattal, a gasztronómiával és az innovációval. Diorámák, filmek, élőállat-bemutatók, világrekord és különleges trófeák segítenek megismertetni Földünk egyedülálló élővilágát. Az ország legnagyobb kiállítási akváriumában például 2 méteres és 110 kilós halakkal is találkozhatunk majd, de lovas és vadászkutyás bemutatók is várják az érdeklődőket. Hat csarnokban állandó, kettőben cserélődő kiállítások lesznek.

Nemzetközi Csarnok: A Magyarország meghívását elfogadó országok és szervezetek saját standokkal mutatkoznak be, de magyar kiállítók is lesznek – például a hazai állami erdőgazdaságok –, továbbá közel ezer négyzetméteren kap helyet egy VR-játéktér, ahol a látogatók kipróbálhatják magukat vadászként a virtuális valóságban, továbbá bepillanthatnak az európai erdők vagy az afrikai szavannák különleges hangulatú világába.

Kereskedelmi Csarnokok: A FeHoVa PLUSZ a vadászat, a horgászat, a különféle felszerelések és fegyverek bemutatása mellett kiemelt hangsúlyt fektet a vadászkutyás és lovas témákra. Az OMÉK agrárgazdasági rendezvényre számos külföldi szakmabelit is várnak.

Konferencia Központ, Innovációs Showroom: Hat világkonferenciát tartanak Budapesten nemzetközi előadókkal. A világkiállítás szakmai programját a World Conservation Forum fogja össze. A konferenciák mellett ebben a pavilonban kap helyet a Future of Nature című innovációs showroom, lehetőséget biztosítva magyar startupoknak, cégeknek a bemutatkozásra. A showroom kreatív terében interaktív módon helyezik el a kiállítókat.

Hal, Víz és Ember: Ebben a pavilonban Magyarország jellegzetes vizes élőhelyeit ismerhetjük meg. Az ország legnagyobb kiállítási akváriumában például 2 méteres és 110 kilós halakkal is találkozhatunk majd.

A hatalmas kiállítótér jelentős része valójában egy monumentális akváriumrendszer, ennek mentén elsétálva láthatjuk a Kárpát-medence halfaunájának napjainkban élő és egykoron honos képviselőit, csaknem 50 halfaj 2000 egyedével találkozhatunk.

Hagyományos Vadászati Módok: A hagyományos vadászati módokat − agarászat, solymászat, íjászat, elöltöltő fegyveres vadászat − bemutató kiállítás helyszíne. Mindemellett komoly szerepet kap a ló és a vadászat kapcsolatának a bemutatása. A pavilon külső környezetében folyamatosan lesznek hagyományőrző bemutatók.

Hazai és Nemzetközi Trófeakiálltás: A legkiválóbb hazai trófeák mellett itt mutatják majd be a nagyvilágból érkező, különlegesen értékes és ritka darabokat is. Itt kap helyet az európai preparátorbajnokság is.

Központi Magyar Kiállítás: A többnyelvű tárlat egy ezeréves sétára kalauzolja el a látogatót a Kárpát-medencében.

Kárpát-medencei Kincsestár: A 180 négyzetméter alapterületű kiállító tér felülnézetből egy keresztre hasonlít – utalva ezzel Szent Hubertusra, a vadászok védőszentjére, de jelöli a négy égtájat is. A kiállítást a Kárpát-medencét is magába foglaló, 8 országból származó magyar vadászati emlékekből állította össze egy interaktív múzeumi kiállításokra szakosodott szakértői és kreatív csapat.

Ha szeretnél más érdekességekről, megdöbbentő sztorikról olvasni, keresd a Ripost7 legfrissebb, szeptember 21-én, kedden megjelent számát az újságosoknál és egyéb árusítóhelyeken!

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek