kulcsár edina
A lánya jelenléte sokat segített az idegsebésznek a kockázatos misszió során – derült ki Csókay legújabb naplóbejegyzéséből.
Sok idő telt el a szétválasztás óta, az idegsebész már kívülről látja a történteket és meg is osztja az igazságot a nagyvilággal, Csókay naplója sok részletre fényt derít.
A Honvédkórház Semmelweis-díjas idegsebésze azzal írta be magát a hazai orvostörténelembe, hogy végrehajtott egy orvosi bravúrt: szétválasztottak egy, a fejüknél összenőtt sziámi ikerpárt.
Mint ahogy a Ripost megírta, nem csak a sikerről szólt a szétválasztás, sokszor életveszélyben voltak az ikrek. A szörnyű igazságról naplót vezet Csókay doktor a Magyar Kurír oldalán.
Korábban szó esett arról, hogy Csókay lánya is ismerte a sziámi ikreket. Most a legújabb bejegyzés szerint Dakkába is kilátogatott az orvos lánya, ami nagyon sokat jelentett az idegsebésznek.
„Kislányom is megérkezett, ez nagyon jó.” – kezdi a július 28-ai beszámolóját Csókay doktor.
Elmondja, hogy igazat ad Mustó atyának abban, hogy nem szabad a saját tudásunkat összehasonlítani másokéval.
„Egy magasabb létforma, a tökéletes szeretet létrehozta az univerzumot, és benne minket. Ébredj tudatára, hogy létezel! Az élet gyönyörű. Ezt megérzem a szemlélődésben, ezért van értelme a hitnek.” – írja legújabb vallomásában.
„A világ mögött van valaki, ami nem fizikai energia, hanem csak a szeretet. Aztán egyszer csak elkezd teremteni. Arca van, szíve van személyes. A hitünk személyes. Isten valaki, akinek azt mondhatom Te! Hogy ne lenne arca! Ha Isten arcát ismerni akarom, az emberek arcát kell szemlélnem! Megtalálom bennük Jézust! Az emberi arcokat! Az emberi arc csoda.” – írja legújabb vallomásában.
„Édesanyád süteménye mögött ott van édesanyád, a világ mögött ott van Isten. Ez a misztika. Misztika az nem menekülés, hanem belemerülés! A dolgok lelkét megtalálni: Istent! A végső valóságot. Maga a munkánk is ilyen eksztázis.” – jegyzi meg az idegsebész
A gyermekek a 2019 augusztusában történt szétválasztásukat követően másfél éven át éltek szüleikkel és nővérükkel a Dakkai Központi Katonai Kórház számukra elkülönített részlegén. Csókay naplója ezt az időszakot is bemutatja. Ebből kiderül: a két gyermek állapota ellenkező módon változott a műtét után, az egyikük gyorsan gyógyult, de a másik kislány sokáig életveszélyben volt, őt altatásban tartották.
Csókay utal rá: Rukia – nővérével ellentétben – amúgy sem biztos, hogy teljes életet élhet a jövőben, ugyanis a műtét utáni 33. napon súlyos bevérzés történt az agyában. Mindeközben egy speciális vírusos lázzal is megküzdött a kicsik szervezete, ami nehezítette a felépülési folyamatot. A komplikáció miatt sokkal később hagyta el az intenzív osztályt, mint a testvére, lassabban is épül fel, és az agyi funkciói sem működnek tökéletesen – az is csoda, hogy életben maradt. A lányok már szülőfalujukban vannak.