Ahogy az asztmások, úgy a poszt-Covid tünetekkel küzdők állapotát is hátrányosan befolyásolhatja az időjárás – derül ki a Ripost által megkérdezett meteogyógyász, dr. Pintér Ferenc szavaiból.
Fotó: MTI
„Hatalmas terhelést ró a szervezetünkre a különböző frontokhoz, szélsőségesen változó időjáráshoz való folyamatos alkalmazkodás. Ennek következménye, hogy azok a tünetek is, amelyek a poszt-Covid miatt megjelennek, ilyenkor fokozotabban előjöhetnek” – mondta a Ripostnak dr. Pintér Ferenc meteogyógyász, a igazgatója.
Dr. Pintér Ferenc meteogyógyász
„Lényegében bármilyen tünet felerősödhet, például egy fejfájás, ami gyakran előfordul utólag, de a légszomjat, keringési panaszokat is ronthatja egy-egy időjárási front” – magyarázza a szakember. Hozzátette: amennyiben maradnak vissza különböző szövődmények, panaszok a fertőzés lezajlása után, különösen, ha valaki már korábban is frontérzékeny volt, annál sajnos még inkább felerősítheti azokat az időjárás. A Meteo Klinika igazgatója szerint ilyenkor tanácsos szakemberhez fordulni. „Nem magát a poszt-Covid tüneteket kezeljük, hanem az azt súlyosbító időjárás-érzékenységet. Ezáltal maguk a következmény-tünetek is kevésbé jelenhetnek meg„ – magyarázza Pintér Ferenc.
Csütörtökön jégesővel csapott le a zivatar az országra. Egy csapadékzónának köszönhetően az ország nyugati felén havazik, de már a fővárost is elérte a hózápor.
Az időjárás-előrejelzése szerint a délutáni órákban elsősorban a Tiszántúlon és az északkeleti országrészben a hózáporokat, hódara-, jégdarazáporokat, záporokat zivatartevékenység is kísérheti.
Környezetükben viharossá (60-70 km/h) fokozódhat a szél. Az intenzívebb hózáporokból esetleg átmeneti vékony hóréteg (2 cm-es, de lokálisan akár több is) is kialakulhat.
Péntektől visszatér a tavasz, szombatra már 18 fokot jósolnak.