Menczer Tamás: Az emberek azt várják a vezetőiktől, hogy védjék meg őket!

POLITIK
Létrehozva: 2021.04.29.

Felütötte a fejét az új mutáció a szomszédban, Romániában már azonosították az indiai variánst

A sepsiszentgyörgyi laborban mutatták ki az indiai variánst. A Pro-Vitam Diagnosztikai és Kutatóközpont vezetője a Facebookon számolt be a felfedezésről.

Szekvenálással azonosították az indiai dupla mutáns variánst az erdélyi laborban.

„A páciens tipikus koronavírusos tünetek miatt jelentkezett tesztelésre egy szomszédos megyéből, és a PCR eredmény alapján kizártuk az országban domináns brit variáns jelenlétét. A páciens, külföldi állampolgár, több mint egy hónapja jött az országba Indiából, ezért nincsen kizárva a szűkebb közösségében történt itthoni megfertőződés. A gyanú felmerülésekor részletes epidemiológiai vizsgálatot kértünk az illetékes megyei közegészségügyi hatóságtól, és a nemrég beszerzett szekvenátorunkat amint lehetett, munkára fogtuk. Az eredmények kiértékelése kétséget kizáróan igazolta a gyanúnkat.„ – írja Fejér Szilárd kutató.

Újabb vírusmutánst fedeztek fel
Fotó: Pixabay.com

Ez a variáns most durva hullámot okozott Indiában.

India kedden 323 144 új Covid-fertőzöttet, és 2771 halálesetet jelentett be. Mumbai kormányzati tanácsadója, Dr. Zarir Udwadia szerint Indiát a koronavírus olyan fajtája szorongatja, amely jelentősen megnövelte a halálestek számát.

Indiában válsághelyzetben került az egészségügy
Fotó: AFP

A kutató azt is kifejtette, hogy miért veszélyesebb ez a variáns.

„Az indiai variáns (B.1.617, és ezek altípusai – .1, .2, .3) okozza a mostani katasztrofális járványhullámot Indiában. A mi mintánk a B.1.617.2 csoportba tartozik. Még nem lehet tudni, hogy a fertőzőképessége nagyobb-e, mint a mostani “trendi” variánsoknak, de mivel két-három olyan mutációt is tartalmaz a tüskefehérjén, amelyek alapvetően befolyásolhatják a vírus bejutását a sejtekbe, és egy alvariáns esetén a fertőzésen átesett betegek vagy beoltott személyek immunválaszának lehetséges kikerülését, ezért a terjedésének monitorozása nagyon fontos” – magyarázza a szakember.

A kapott szekvenciát feltöltik a kutatók GISAID nemzetközi adatbázisba.

Koronaposzt extra – Breaking news HU: A Pro-Vitam Diagnosztikai és Kutatóközpont (vagyis mi) Romániában elsőként... Közzétette: Szilard Fejer2021. április 28., szerda

 

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek