Rögtön elindultak a találgatások, hogy ki is lehet a budapesti buszon lefotózott Maci néni. Az egyértelmű, hogy egy nagyon kedves nőről lehet szó, mind a szívmelengető ruházat, mind a barátságos tekintet miatt. A Metropol utánajárt, és a feltételezést megerősítik a történetek, amiket egy kis kutatás után megtudtunk a hölgyről.
Mit lehet tudni Maci néniről?
A Metropol utánajárt, és kiderült: Maci néni sokáig a III. kerületben lakott, aztán elköltözött, a fotó a XVIII. kerületben készült róla. Őt is megkerestük a Facebookon, de egyelőre nem reagált megkeresésünkre.
Nagyon szereti a macikat, ami az öltözetéből is egyértelmű, de egy korábbi interjújában több kiegészítőjéről is kiderül, hogy a kedvenc állatát ábrázolják.
Brummogó-imádata egy plüssgyűjteményben is testet ölt, ami, mint kiderült, Magyarország egyik legjelentősebb kollekciója is egyben. Már körülbelül 20 éve gyűjti a mackókat, ami mostanra több ezer példányból áll, és mindenféle medve megtalálható közöttük, sőt több olyan darab is van, ami már világot is láthatott. A kollekció darabjai többször is kiállításra kerültek.
Még saját kiállítása is volt az egyik művelődési házban Maci Kiállítás néven. A látványos bemutatón a mackók „saját életébe” engedtek betekintést, különféle élethelyzetekbe helyezték el őket, attól függően, hogy milyen maciról volt szó.
Az egyik nagy budapesti plázában egy adománygyűjtő macifesztiválhoz is odaadta a mackóit, a jótékonysági macigyűjtés alatt több száz játék gyűlt össze. A játékok nagy része a rákóczifalvi Macimúzeum darabjaiból és Méhész Ottóné gyűjteményéből álltak, amiket a szervezők akkor a Bethesda Gyermekkórháznak és más gyermekjóléti intézményeknek juttatták el.
A veséjével segített az egyik ismerősén, amikor a veseelégtelenség miatt új szervre szorult. A történet különlegessége, hogy látogatásakor csak annyit mondott az ismerősének, nem vitt semmit ajándékba, csak a veséjét, amit utólag be is tartott.