RETRO RÁDIÓ

Borzongató rejtély, mi okozhatta a 13. kerületi férfi halálát

Pszichoaktív szert használó fiatalok
Ripost
Szerző
Ripost
Létrehozva2021. 02. 08. 09:00

A Podmaniczky-alagút 13. kerületi oldalán vesztette életét a napokban. Bár az idegenkezűséget kizárták, a halál oka egyelőre rejtély.

Az interneten számolt be egy szemtanú az egyik februári reggel történtekről. Először három puffanást hallott a Podmaniczky-alagút 13. kerületi oldala felől, majd 4-6 rendőrautó, és 2-3 mentő fényeit is látta a helyszínen, másnap pedig valamiféle emberi váladék nyomait fedezte fel a földön, melyet mésszel szórtak le.

Nem ismerik egyelőre a halál okát

A BRFK a Ripost kérdésére megerősítette, hogy egy férfi vesztette életét a helyszínen, az idegenkezűséget azonban kizárta a rendőrség, a halál okát közigazgatatási eljárás keretében vizsgálják.

Utóbbit majd az orvosszakértői vizsgálat fogja megállapítani, annak eredménye viszont már nem lesz nyilvános. A férfi halálát okozhatta egy egyszerű szívroham is, de akár alkohol- vagy kábítószermérgezés is.

Az eset azért különös, mert a Ripost éppen itt, a Podmaniczky-alagút ezen oldalán forgatott egy videót még augusztusban, amikor a rendőrség bejelentette, hogy Magyarországon is egyre több helyen terjesztik a legújabb dizájnerdrogot, a „bikát”.

A Szabolcs utca lakói lapunknak akkor azt nyilatkozták: félnek. A környéken fényes nappal is virágzott az olcsó drogok kereskedelme.

A februári halálesetnek persze elképzelhető, hogy semmi köze sincs ahhoz, hogy a környék ismert a drogterjesztők és a kábítószert vásárolni akarók körében is, a Podmaniczky-alagutat pedig sokan nappal is szeretik elkerülni, mert többször találkozni benne kétes alakokkal. A kora reggeli időpont, a helyszín és a helyszínre érkező több rendőrautó miatt azonban az is elképzelhető, hogy valaki valamilyen olcsó drog miatt vesztette életét.

A rendőrség által közölt fotón pszichoaktív szert használó fiatalok szerepelnek Fotó: police.hu

Tavaly mintegy huszan vesztették életüket a bika nevű szer miatt, többek között egy bükkszentmártoni négy gyermekes apuka is.

Dr. Funk Sándor toxikológus korábban a Borsnak azt nyilatkozta, a bika kegyetlen haláltusát is okozhat. „Ez az új dizájnerdrog elsősorban az idegrendszert támadja meg, amitől a szert használó zombiszerű állapotba esik. A külső szemlélő számára úgy tűnhet, mintha a fogyasztó a tudatánál lenne, de valójában nincsen, nem orientált, nem tudja követni az eseményeket.A halál akkor áll be, ha a keringés és a légzés is felmondja a szolgálatot. A fulladozás lehet negyed óra, de egy-két óra is” – magyarázta Funk.

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.