tóth gabi
A szert a közepes és súlyos állapotú betegek kezelésére használják. A halálozások számát is csökkenti.
Hét Covid-19 beteg kapta meg eddig a magyar gyártású Remdesivirt a Semmelweis Egyetemen, amelynek három klinikája vesz részt a Richter Gedeon Nyrt. által gyártott koronavírus-gyógyszerrel kapcsolatos klinikai vizsgálatban.
A vírusszaporodást gátló, infúzióban adható remdesivir hatóanyag kórházban fekvő, oxigénkezelést igénylő, súlyos állapotú betegek életét mentheti meg.
„A Richter Gedeon Nyrt. gyógyszergyára által gyártott, remdesivir hatóanyagot tartalmazó koronavírus elleni szert október 14-én adták be az első betegnek a Semmelweis Egyetem Pulmonológiai Klinikáján. A 75 éves, súlyos állapotú nő aznap érkezett az intézmény Covid-19-betegeket ellátó osztályára” – olvasható a Semmelweis Egyetem közleményében dr. Müller Veronika, a klinika igazgatójának nyilatkozata.
A remdesivirt egyébként az ebola kezelésére fejlesztették ki, de abban nem bizonyult megfelelően hatékonynak.
„Az elmúlt időszak klinikai vizsgálatai alapján az derült ki, hogy hatékony lehet a Covid-19 kezelésére középsúlyos és súlyos állapotú betegeknél. Magyarországon múlt hétfőn kezdődtek el a klinikai vizsgálatok, amelyek során ki fog derülni, hogy a hazai betegeknél hogyan működik” – magyarázta a Borsnak Beke Zsuzsa, a Richter Gedeon kommunikációs igazgatója, aki hozzátette: az eddigi klinikai vizsgálatok alapján úgy tűnik, hogy akár 25–50 százalékkal is tudja csökkenteni a halálozást attól függően, hogy milyen stádiumban kezdik el a beteg kezelését.