Menczer Tamás: Az emberek azt várják a vezetőiktől, hogy védjék meg őket!

POLITIK
Létrehozva: 2020.06.04.

Professzorok Batthyány köre: történelmi bűn lenne, ha nem épülne meg a Liget Projekt

A  Professzorok Batthyány Köre is támogatja a Liget Projekt megvalósulását.

A Professzorok Batthyány Köre nyilatkozatot tett közzé a Liget Projekt védelmében.

A Liget Budapest Projekt a jelenleg folyamatban lévő legnagyobb léptékű városfejlesztés Európában. Megvalósulása nem csak a fővárosi lakosok életminőségére, pihenési, regenerálódási lehetőségeire lenne rendkívül pozitív hatással, hanem a Városliget kulturális, közművelődésügyi jelentősége révén hazánk fővárosa és Magyarország idegenforgalmi vonzerejét is megsokszorozná.

A tervezett projekt volumene, sokoldalú jelentősége, várható pozitív hatása legfeljebb a millenniumi nagy építkezésekhez mérhető, ami azért is példaértékű, mert megvalósítóinak napjainkhoz hasonlóan kicsinyes, rövidlátó, pillanatnyi politikai érdekek motiválta ellenállást és gáncsoskodást kellett legyőzniük. Az eltelt 120 év viszont fényesen igazolta, hogy művük messze túlszárnyalta várakozásukat és elképzeléseiket.

Budapest, 2018. augusztus 22.
A Városligetbe tervezett Magyar Zene Háza a Városliget Zrt. által közreadott látványterven. Az oktatási, múzeumi intézményként és koncerthelyszínként is szolgáló épület 2020 végén nyithatja meg kapuit.
MTI Fotó: Városliget Zrt.

A projekt esetleges meghiúsítói történelmi bűnt követnének el, amivel magukra vonnák a jövő nemzedékek haragját és megvetését.

Tiltakozunk a Városliget Építési Szabályzata megcsonkítása, vagy bármely részletének akadályozása, ellehetetlenítése ellen!

És, hogy mik készültek már el a Liget Projekt kapcsán? A lista nem is rövid, pedig nem értek még a végére a munkálatok.

Elsőként például a Millenium háza és a városligeti Rózsakert került ismét megnyitásra a látogatók részére. Majd ifjúsági sportpályákkal bővült a park, amelyet a környező iskolák igényeinek megfelelően alakítottak ki. Majd jött a jó hír a világ legjobb középülete lett az új Néprajzi Múzeum. 2019 őszén vehették át a családok a városligeti Nagyjátszóteret.

Majd a magyar történelem legnagyobb volumenű gyűjtemény-költöztetését valósították meg a Néprajzi Múzeumban, ami során több mint 250 ezer különböző méretű, korú és állagú műtárgy megmozgatása több mint száz szakember precíz, összehangolt munkáját igényelte annak érdekében, hogy a Liget Budapest Projektnek köszönhetően végre méltó körülmények közé kerüljenek.

Budapest, 2019. október 27.
A Liget Budapest Projekt keretében megújult Millennium Háza a Városligetben (volt Olof Palme ház) dél-keleti homlokzata, itt volt régen a fõbejárat.
MTVA/Bizományosi: Róka László
Fotó: MTI

Egy éven belül szerkezetkész lett a Magyar Zene Háza, amit a világhírű japán sztárépítész, Sou Fukimoto tervezett, és az egykori Hungexpo irodaházak helyén jött létre.

Majd elkészült a komáromi Csillagerőd felújítása és bővítés, nem sokkal később befejeződött a volt Olof Palme Ház értékmentése és egy különleges Rózsakertet is telepítettek. De megújult a Vakok kertje is a Városligetben!

Az új Nemzeti Galéria
Fotó: városliget zrt

Tavaly nyáron telepítették be a városligeti új nagyjátszótérre a játszóelemeket. Majd újra régi pompájában lett látható a 70 éve lezárt Román Csarnok.

Még a külföldi CNN is foglalkozott az új Néprajzi Múzeum jövőt meghatározó épületével.

2019 októberében Európa legjobb középülete díját nyerte el a Magyar Zene Háza!

Idén januárban kezdték feltörni a betont, hogy még több zöld felülete legyen a ligetnek. Februárban már kihirdették, hogy jövőre birtokba vehetik a látogatók a Magyar Zene Házát.

Még idén májusban mutatták be, hogy már épül a Magyar Zene Háza „láthatatlan” fala.

Majd pár nappal később Europa Nostra Díjjal ismerték el a Szépművészeti Múzeum rekonstrukciójá!

 

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek