RETRO RÁDIÓ

Tovább nőnek a bérek, ezt várják az elemzők

Tovább nőnek a bérek, ezt várják az elemzők
MTI
Szerző
MTI
Létrehozva2019. 01. 22. 14:37

Idén is marad az erõteljes bérnövekedés az MTI-nek nyilatkozó makrogazdasági elemzõk szerint, bár a tavalyinál valamivel mérsékeltebb ütemben.

Virovácz Péter, az ING Bank vezető elemzője a legfrissebb kereseti statisztikát kommentálva közölte: a bérnövekedés a piaci várakozással összhangban alakult tavaly novemberben, ugyanakkor továbbra is lassuló trend figyelhető meg.

Véleménye szerint az idei növekedést nehéz megbecsülni, mivel a KSH új módszertannal méri majd a kereseteket, a béremelkedés reálgazdasági hatása mérsékeltebb lehet, mint 2018-ban.

Suppan Gergely, a Takarékbank elemzőjének kommentárja szerint

2018-ban 11 százalékot meghaladó lehetett a bérnövekedési ütem, idén pedig 9 százalékos növekedést vár.

Tavaly a reálbérek növekedése 8,3 százalékos lehetett, 2019-ben pedig 6 százalékot alulról közelítő növekedésre számít az elemző.

Nyeste Orsolya, az Erste Bank szenior makrogazdasági elemzője is azt emelte ki, hogy

folytatódott a korábbi hónapoknak megfelelő kiemelkedő bérnövekedés, és  2019-re sem lát olyan tényezőt, ami ezt jelentősen lassítaná.

Idén 7-8 százalék között alakulhat a keresetek növekedése az Erste Bank szerint.
   

Németh Dávid, a K&H Bank elemzője azt írta:

a tavalyi növekedés után az idén is emelkednek az átlagbérek,

hiszen januártól megint nőtt a minimálbér és a garantált bérminimum, a munkaerőpiaci helyzet pedig továbbra is ösztönzi a bérek emelkedését.

 

Ripost hírek
Országgyűlési választás2026. április 12. Minden hír a választásról

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.