tóth gabi
Országszerte teljesen megteltek az amúgy is zsúfolt állatmenhelyek. Bár a szervezetek erejükön felül próbálnak minden kis apró vagy nagy, kidobott, talált állatnak helyet biztosítani, a nyár közepére a helyzet kritikussá vált.
Szilvia állatorvoshoz menet, tavasz végén, a kispesti állatorvosi rendelő előtt egy dobozba téve talált négy sorsára hagyott kiscicát. Kettőt megtartott, kettőnek a barátainál talált örökös szállást. Ám nem minden kidobott állat ilyen szerencsés.
A NOÉ Állatotthonnak már 120 lakója van. Most özönlenek befelé a sokszor mamájukkal együtt kidobott, pusztulásra ítélt újszülött kutyák, macskák, melyek külön helyet és elkülönítést igényelnek.
A nyári hónapokban a családi nyaralások miatt jóval kevesebb a befogadó
– mondta a %Ripost%-nak Schneider Kinga, a budapesti Noé Állatotthon szóvivője.
A zsúfoltság másik oka a tüzelések időszaka: nyárig rengeteg nem kívánt kis állat születik a nem ivartalanított házi kedvencektől, és közülük sokat hagynak mindenfelé sorsukra az utak mentén.
Hétfőn éppen egynapos kölyköket raktak ki Zalaegerszeg mellett. Sajnos kevés esélyük van a túlélésre, mivel 3 óránként nemcsak cumisüvegből kell etetni mindegyiket, hanem törölgetni is kell a végbél tájékát, hogy beindulhasson a székletürítés.
– erősíti meg az elmondottakat Cirákiné Sylvia, a Szentgotthárdi Kutyamenhely vezetője.
Az állatorvos arra figyelmeztet: az ivartalanításon nem érdemes spórolni.
„Nagyjából 5-8 hónapos koruk után, amikor már a hormonális ciklus elkezd beállni, nyugodtan, állatorvosi szempontból is biztonságos módon el lehet végezni ezt a beavatkozást" – mondta dr. Jandó Tamás.
Az ivartalanítás rutinműtétnek számít, ára a fajtától és az állat súlyától, nemétől függő.
Akciósan kandúr macskáknál 10 ezer forint alatt is megúszhatjuk, de egy nagyobb nőstény kutya esetében sem jellemző, hogy többet kérnének 30 ezer forintnál.