
21 év után azonosítottak egy békési gyilkosság gyanúsítottját.
A Békés megyei ügyészség közleményéből kiderült, hogy vádat emeltek egy 51 éves férfival szemben, akit egy 1997-ben elkövetett gyilkossággal vádolnak.
A gyilkost a technika fejlődésének köszönhetően 2016-ban, több mint évvel később fogták el - írja a police.hu. A férfi 1997 január elsején kirabolta egy békéscsabai raktáráruház páncélszekrényét, ahonnan elvitt 2,5 millió készpénzt, és fegyverrel megölte a raktáráruház vezetőjét.
![]()
A férfi menekülés közben elveszítette a maszkját – ami most a vesztébe került. A szakértőknek sikerült DNS- mintát kinyerni belőle, így megtudták vádolni Zs. Róbertet, aki tavaly márciusban beismerő vallomást tett. A jelenleg is börtönben ülő férfi a gyilkosság miatt újabb 10-15 évet, vagy akár életfogytiglanit is kaphat.







