kulcsár edina
Minden fortélyt megragad, hogy csökkentse az utazás költségeit. Semmitõl nem riad vissza András.
A 23 éves fiatal gondolt egy nagyot és beteljesíti álmát: világhódító útra indul. Mint mondja, nem bír szabadulni kíváncsiságától és kalandvágyától, ezért vág bele az extrém túrába.
– Több mint egy évet éltem Angliában, szükségem volt környezetváltozásra. Elhatároztam, hogy rendbe teszem magam lelkileg és testileg egyaránt. Emiatt kezdtem bele egy diétába, aminek eredménye 35 kilós fogyás lett – kezdte a történetet András, aki annyira hozzászokott az edzéssel járó pörgéshez, hogy a diéta végeztével új célt keresett magának: pénz nélkül szeretné körbeutazni a Földet.
Egy hónapig érleltem magamban a gondolatot, ám mivel napról napra egyre csak erősebb lett, elhatároztam, belevágok
– folytatta a fiatal kalandor, aki október 31-én indul útnak.
András az elmúlt pár hónapban megtervezte és beszerezte az utazáshoz szükséges legfontosabb dolgokat, majd hazatért Magyarországra, hogy életében először kezébe vegye útlevelét.
– Összesen egy 70 literes hátizsákkal vágok neki a túrának. Ebbe belefér minden, amire szükségem lehet az utazás során – magyarázta a fiatal, aki még egy kamerát is magával visz az útra, hogy dokumentálja, majd publikálja Facebook-oldalán az utazás eseményeit.
– Costa Ricáról szerettem volna elkezdeni az utazást, ám a repülőjegy túl drága volt, ezért inkább úgy döntöttem, ez lesz az elsődleges úti célom. Birminghamből Lisszabonba utazok, onnan pedig hajóstoppal szeretnék egyenesen Costa Ricába menni az Atlanti óceánon keresztül – mesélte terveit a fiatal. – Ha nincs közvetlen járat, akkor sem esek kétségbe, van „B” tervem – tette hozzá a kalandor, aki ebben az esetben Lisszabonból Gibraltáron keresztül Marokkóba, innen a Nyugat-Szaharán keresztül Guineába, majd Venezuelába utazna.
– Innen már viszonylag könnyebben megközelíthető szárazföldön Costa Rica. Hogy utána merre? Amerre a szívem diktál – zárta nevetve a beszélgetést Balázs András.
András sátorral, couchsurfinggel (az utazók kanapéjukat kínálják fel egymásnak szállásként), valamint egy újkeletű, úgynevezett house sittinggel (a tulajdonos szállásért cserébe megbízza az utazót állatai etetésével és a ház rendben tartásával) szeretné csökkenteni kiadásait, valamint egy olyan szervezetnél is regisztrált ennek reményében, ahol farmerok- munkáért cserébe - ételt és szállást adnak.