RETRO RÁDIÓ

Bochkor Gábor élete lehetőségét kínálta barátjának: Ebből még baj lehet...

Buster
Szerző
Buster
Létrehozva2025. 06. 20. 11:30

Képzeljük el egyetlen röpke pillanat erejéig, hogy az ismert, magyar rádiós dalra fakad és hatalmas beleéléssel előadja Whitney Houston egyik örökbecsű, könnyfacsaró slágerét. Nos, ez a kis képzelgés, hamarosan valósággá válik. Nem, nem Bochkor Gábor készül megmutatni eddig rejtett képességét, de így is nagyot fog szólni a dolog.

Szerda reggel a Retro Rádió éppen munkába tartó hallgatói közül feltehetően sokan gondolták néhány pillanatig, hogy elromlott a fül-, vagy fejhallgatójuk, vagy éppen az autórádiójuk. Enrique Iglesias örökbecsű slágere közben ugyanis megjelent egy fülsértő énekhang, ami sehogy sem illett a rendszerbe. Fel is robbant Bochkor Gáborék SMS fala. Sokan úgy vélték, hogy Háder György mikrofonja maradt bekapcsolva, de érkeztek tippek Bochkor Gáborra és Lovász Lacira is. A feltevések azonban mind hibásnak bizonyultak. 

Bochkor Gábor
Bochkor Gábor hamar tisztázta, hogy kié is a félrecsúszott énekhang (Fotó: Retro Rádió)

Bochkor Gábor: „Egyébként ebből óriási balhé lett akkor...”

„A bölcsebbek tudják, hogy ki volt. Maga Enrique a mester. A felvétel a Howard Stern show-bol van. Történt ugyanis, hogy Enrique valahol fellépett és playbackelt. Természetesen kapott a kezébe egy mikrofont” - kezdték mesélni a műsorban. 

 Ő persze teli torokból üvöltött és a saját hangját nem hallotta. A mikrofon jelét, valaki rögzítette és ez került el Howardhoz. 

„Ezt mi megkaptuk és olykor szívesen leadjuk. Egyébként ebből óriási balhé lett akkor. Emrique tiltakozott a lejáratása miatt és végül be is ment a show-ba, ahol el is énekelte a dalt, jól” – mesélte el a történetet Bochkor Gábor, aki ezután Háder Györgyhöz fordult és egyetlen mondattal egy vallomásra késztette barátját.

Bochkor Gábor
Bochkor Gábor rádiós társa élő adásban készülhet egy Whitney Houston dallal (Fotó: Laufer László)

„Torz volt és megzavarta a beéneklésemet”

„Gyuri, te nagyon együtt éreztél Enriquével” – szólalt meg a honi rádiózás doyenje, aki ezzel ki is nyitotta Pandóra szelencéjét. „Igen, mert nekem van ebben tapasztalatom. Kevesen tudják, hogy nekem van egy Whitney Houston egész estés repertoárom, melyből a közös, spanyolországi nyaralásunkon elő is adtam egy-egy dalt. Te pedig ehhez egy olyan mikrofont adtál a kezembe, ami részeg, angol turistáknak való. Ez pedig Enrique magasságaiba csúsztatta el a hangomat. Torz volt és megzavarta a beéneklésemet. Nem lett jó vége és ezt a technika számlájára bírom, meg a tiédre” – fakadt ki Háder György, aki képességeit bizonyítandó, emlékeztette Bochkor Gábort, hogy korábban, egy karácsonyi ünnepségen énekelt már úgy, hogy azzal sikert aratott. De legalábbis kivívta egyvalaki elismerését. Ezen a ponton elérte, hogy Bochkor ajánlatot tett neki: „Nézd! Én felajánlom neked ugyanazt, amit Howard Stern ajánlott Enrique Iglesiasnak.” 

Gyere be a stúdióba és add elő élőben a Whitney tudományodat

 – szólította fel Bochkor Gábor Háder Györgyöt, aki néhány pillanatig még habozott, végül pedig elengedték a témát. Ők igen, de mi nem! Egy ország nevében követeljük, hogy Gyuri tegyen eleget a felhívásnak, pláne, hogy eleve minden hétköznap reggel ott van! 


 

 

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.