tóth gabi
Pákh Imre a szülei sírjánál fogadta meg, hogy visszaszáll még a turul Munkács várára. Úgy hírlik, most a magyar futballakadémiát is meg akarják szüntetni Munkácson.
Amit művelnek, azt már csak úgy lehet jellemezni: kulturális fajirtás
– állítja Pákh Imre. Ő az, aki a nemrég ismét ledöntött Turul szobrot 2008-ban helyreállította. Az amerikai-magyar üzletember sorolja a legutóbbi munkácsi gaztetteket: eltávolították Munkács főteréről a város szülöttének, a magyar festőfejedelemnek, Munkácsy Mihálynak a szobrát, kicseréltek sok utcanévtáblát, ha magyar emberről nevezték el őket, és olyan ukrán személyek nevei tűntek fel, akik életükben be nem tették a lábukat Munkácsra, tán azt sem tudták, merre van.
Viktor Balogha a Turul ledöntése után honlapján arról fröcsög, hogy Kárpátaljáról minden emléket el kell távolítani, ami Nagy–Magyarországot idézi fel. De valójában ennél is többről van szó. A magyarok, a magyarság ellen lép fel. Munkácsy Mihály szobra sem maradhatott a város főterén, most pedig az a hír járja Munkácson, hogy a magyar futballakadémiát is fel akarják számolni erőnek erejével. Ezért mondom azt, hogy összességében ez már nem más, mint kulturális fajirtás
– mondta a Ripostnak Pákh Imre, akit nem olyan fából faragtak, hogy annyiban hagyja.
A szüleim sírjánál megfogadtam, hogy a Turul vissza fog szállni a munkácsi vár bástyájára. Először is jogi útra terelem ezt az ügyet. Ukrajnában és Amerikában pert indítok a szobor ledöntése miatt. Azért a tengerentúl is, mert amerikai állampolgárként a saját tulajdonomat akarom megvédeni. Maga a Turul szobor ajándék a városnak, de az ajándék visszaperelhető, ha méltatlanul bánnak vele. Az obeliszk pedig, amelyre a Turul szobor helyett most az ukrán kis nemzeti címert állították, a családom tulajdona, többszörösen is, az édesapám vásárolta össze nagy titokban, még a szovjet időkben, a régi szobor megmaradt részeit, és beépítettük azokat az obeliszkbe.
Nem Pákh az egyetlen, aki úgy gondolja, hogy a várost uraló Balogha klán túllépte a határt. Mint lapunk megtudta, a napokban Alex Rovt amerikai milliárdos, valamint Izrael kijevi nagykövete járt Kárpátalján. Alex Rovt innen származik, s bár Amerikában lett milliárdos üzletember, a gyökereit nem feledi, azóta is Kárpátalja közmegbecsülésnek örvendő mecénása. A kijevi izraeli nagykövet, aki a háborús helyzet miatt ma Lengyelországban teljesít szolgálatot, Alex Rovt társaságában Kárpátaljára látogatott. Ungváron fogadta őket Kárpátalja kormányzója és az elöljáróság, Beregszászon a város vezetése. Munkácsot is felkeresték, ám kerülték a találkozást Viktor Balogha képviselővel és fiával, Andrij Balogha polgármesterrel. A társaságukban lévő személyek arról informálták lapunkat, hogy a magyar kisebbség ellen elkövetett gyalázatos tetteik után az ő szemükben már persona non grata, azaz nemkívánatos személy a két, magát politikusnak mondó Balogha.