Fekete-Győr azon a tüntetésen dobta a rendőrök közé a füstgránátot, amelyen a túlóratörvény elfogadása miatt - a baloldali pártok felhívására - néhány ezren tavaly december 12-én és 13-án este az utcára mentek. Hidakat szerettek volna foglalni, a Fidesz-székházat megtámadni; végül a Kossuth téren az Ország Karácsonyfáján álltak bosszút.
A tüntetők válogatott szitkokat szórtak a munkájukat végző egyenruhásokra, emellett
nem elhanyagolható károkat is okoztak.
Megrongálták az Országház műemlék épületének I-es kapuját, parkokban és környékbeli épületekben tettek kárt, kukákat gyújtottak fel. Kétmillió forintot tett ki a takarítás költsége, ugyanis egy köbméter darabos hulladékot szedtek össze utánuk. Bónuszként még
a rászoruló gyerekeknek szánt szánkókból is elloptak ötöt a tüntetők.
A BRFK későbbi tájékoztatása szerint 51 főt állítottak elő, 13-at közülük őrizetbe vettek. Az összecsapásokban 14 rendőr megsérült, 8 rendőrautót pedig megrongáltak a tüntetők.
Több külföldi állampolgár is volt az őrizetbe vettek között.
A tüntetésen előállították Donáth Annát, a Momentum alelnökét is, aki a gyanú szerint éppen egy füstgránátot készült elhajítani. Később a párt elnöke,
Fekete-Győr András a hvg.hu-nak elismerte, ő maga meg is dobta füstgránáttal a rendőröket.
A Momentum elnöke szerint senkit nem bánt a füstgránát, de düh van az emberekben, ezt valahol ki kell mutatni.
Hozzátette: a rendőröket nem akarják bántani, de 2006 óta nem látott ennyi embert ilyen felfokozott állapotban.
Tényi István ezután fordult a hatóságokhoz és garázdaság gyanúja miatt tett feljelentést. Tényit a Budapesti Rendőr-főkapitányság határozatában arról tájékoztatta, hogy már a Központi Nyomozó Főügyészségen van a feljelentése.
A határozatból az is kiderül, hogy hivatalos személy elleni erőszak gyanúját vizsgálják és hamarosan dönteni fognak a nyomozás megindításáról, a feljelentés-kiegészítés elrendeléséről, vagy adott esetben a feljelentés elutasításáról.
A PS írása itt olvasható.