0°C
5°C

Gerda, Martina névnapja

RETRO RÁDIÓ

Király Linda évtizedeken át szenvedett: „Én teljesen kikészültem”

Ripost
Szerző
Ripost
Létrehozva2026. 01. 30. 14:30

Gyerekkora óta megfelelési kényszertől szenvedett. Király Linda most tanulja, hogy a siker nem egyenlő a vékonysággal.

Az énekesnő, Király Linda az elmúlt években rengeteget tett azért, hogy a megfelelési kényszert leküzdje, valamint végre ’nem’-et tudjon mondani. 

Király Linda fotója
Király Linda őszinte vallomást tett / Fotó: YouTube

Tinédzserként már szinte az egész ország ismerte Király Lindát, aki nemcsak tehetsége, de gyakran változó testsúlya miatt is a figyelem középpontjába került. Mindez, valamint az ehhez párosuló állandó megfelelési kényszer túl sok volt az énekesnő számára. 

„16-17 évesen futottam be a Szerelem utolsó vérig című dallal. Akkor úgy ismert meg az ország, hogy egy vékony, fiatal énekesnő voltam. Nagyon sokan viszont nem tudták, hogy előtte eléggé elhízott kislány voltam. Elkezdett bennem kialakulni egy nem annyira egészséges énkép, hogy hoppá, most, hogy lefogytam értékelik a hangomat. Elkezdtem összehasonlítani a vékonyságot a sikerrel és már lekerült a fókusz a hangról, a zenéről” – árulta el a Sláger FM-en az énekesnő, aki úgy érzi testsúlyváltozása a lelke vívódásait követte. 

„Hiszem azt, hogy nem véletlenül történt az az állapot, a lelkünk jelez kifele. Lefogytam, de utána elkezdtem jojózni, és amikor úgy éreztem, hogy nagyon lekerült a fókusz a hangomról, akkor elkezdtem növekedni. Hozzájött számtalan egészségügyi állapot, amivel meg kellett küzdenem, de úgy éreztem, hogy a lelkem szólt nekem: ahogy próbáltam védekezni, elkezdtem újra hízni” – idézte fel a múlt egy részét Király Linda, aki már gyerekként is küzdött a megfelelési kényszerrel. 

„Állandóan adni akarok, segíteni, gondoskodni. Gyerekkorom óta nem tudtam nemet mondani. Lehetett 40 fokos lázam, torokgyulladásom, akkor is megpróbáltam kimászni az ágyból, hogy megyek, nehogy valaki csalódjon bennem. A szüleim kiraktak egy papírt a hűtőajtóra, hogyha valaki jól teljesített aznap a suliban, jó jegyet hozott haza, akkor piros pontot kapott. Ha valami rosszat csinált vagy rossz jegyet hozott haza, akkor fekete pont. Én teljesen kikészültem, hogyha fekete pontot kaptam, napokig marcangoltam magam. Az öcséim odaszaladtak, végigrakták a fekete pontot és azt mondták, hogy nem érdekel, anya, ha-ha” – árulta el az énekesnő, aki a mai napig rengeteg önismereti munkát végez. 

„Görcsösen akartam mindent, a legeslegnehezebb dolog, amit meg kellett tanulnom, ’nem’-et mondani. Ez egy kőkemény feladat, a mai napig tudatosan rá kell vezetnem magam, hogy ez most jó-e nekem vagy csak azért csinálom, mert úgy érzem, hogy muszáj” – vallotta be a Hazai Slágerben Király Linda

Király Linda őszinte vallomást tett

 

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.