RETRO RÁDIÓ

Egyetlen ok tartja vissza Károlyt attól, hogy kitagadja Harryt - állítja a szakértő

H. A.
Szerző
H. A.
Létrehozva2024. 06. 10. 17:30

A beszámolók szerint a királyt szomorúsággal tölti el az, hogy semmilyen kapcsolata sincs Harry herceg gyermekeivel.

A sussexi hercegi pár, Harry és Meghan Markle, valamint két gyermekük: az ötéves Archie és a hároméves Lilibet a királyi családtól távol, Montecitóban él. A sussexiek még 2020-ban döntöttek úgy, hogy maguk mögött hagyják az Egyesült Királyságot, valamint megszűnnek a királyi család aktívan dolgozó tagjai lenni. A kapcsolatuk a királyiakkal azóta finoman szólva is viharossá vált, köszönhetően például egy Oprah Winfreynek adott interjúnak, melynek során kritizálták a királyi család több tagját, valamint Harry herceg ugyancsak nagy felháborodást keltő önéletrajzi regényének, a Tartaléknak, amelyben további bennfentes információkról rántotta le a leplet. 

Prince Harry and Meghan Markle visit Nigeria as part of Invictus Games Anniversary celebrations
Harry herceg és Meghan Markle / Fotó: Anadolu via AFP

Dacára azonban annak, hogy mennyire megromlott a viszonyuk, az uralkodó, III. Károly véglegesen sosem fog szakítani elhidegült fiával: a királyi szakértő szerint ennek az unokái, Archie és Lilibet az okai, akikkel alig volt alkalma eddig személyesen is találkozni.

A család mindig fontos volt a király számára. Jól emlékszik a saját gyermekkorára, amikor a szüleit mindig lefoglalták a saját kötelezettségeik. Nagy szomorúságot okoz neki az, hogy nem láthatja többet Archie-t és Lilibetet. Ez az oka annak, hogy soha nem fogja megszakítani a kapcsolatot Harryvel

- magyarázta el Ingrid Seward, királyi szerző és kommentátor, majd hozzátette, a király nem szeretné beérni azzal, hogy csupán videóhívások alkalmával láthatja az unokáit, hanem aktívan szeretne részese lenni az életüknek: különösen, miután a rákos megbetegedése emlékeztette őt a saját múlandóságára - írja a Mirror.

Miután Károly király februárban bejelentette, hogy rákot diagnosztizáltak nála, Harry herceg azonnal hazautazott az Egyesült Királyságba, hogy meglátogassa az édesapját. A találkozás meglehetősen rövid ideig tartott, nem sokkal később pedig a sussexi herceg vissza is tért Amerikába. Apa és fia azóta nem látta egymást személyesen: ugyan május elején Harry az Invictus Games 10. évfordulója alkalmából ismét Londonban járt, a király elfoglaltságai miatt nem tudtak találkozni.

 

 

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.