tóth gabi
A műsorvezetőről hetek óta terjeng egy álhír, miszerint rendőrségi ügybe keveredett, és már be is vallotta a bűnösségét. Az első látásra hitelesnek tűnő forrás komoly erkölcsi kárt okoz Tatár Csilla hírnevének.
Az internet világában nem ritkaság, hogy álhírek terjengenek, de amit az utóbbi időben Tatár Csilla kap, az túl megy minden határon. A szakmai hitelességére mindig is kínosan ügyelő műsorvezető számára ugyanis komoly presztízsveszteség egy ilyen típusú hazugság.
Szomorú. Bűnösnek vallja magát Tatár Csilla bank becsületsértő magatartásában.
— ez a szöveg olvasható azalatt a kamuhír alatt, ami terjeng az interneten. A szöveg a helyesírási hiba miatt nehezen értelmezhető, hiszen nem tudni, hogy egy banki alkalmazott sértette meg valaki becsületét, vagy Tatár Csilla nyilatkozott volna egy bank nevében, amivel személyiségi jogokat sértett, de ez esetben tulajdonképpen ez teljesen mindegy. Az emberek úgyis csak annyit jegyeznek meg a szövegből, hogy „becsületsértés” és ott virít Tatár Csilla fotója is (rászerkesztve az Index internetes portál oldalára), így a fejekben össze is áll a kép: a műsorvezetőnek rendőrségi ügye van és már be is vallotta a bűnösségét.
Tatár Csilla egyelőre nem kommentálta az esetet, és nagy valószínűséggel semmilyen eszköze sincs ahhoz sem, hogy eltüntesse a netről a hamis reklámot. Az ilyen típusú bűnök ugyanis jellemzően megtorlás nélkül maradnak, hiszen szinte lehetetlen megtalálni az elkövetőket. Az sincs kizárva, hogy a bűnözői csoportok, akik ilyen hamis hírekkel gyűjtenek lájkokat, külföldről dolgoznak.
A taktikájuk egyszerű: ha Magyarországon akarnak ügyködni egyszerűen beütik a keresőbe, hogy „helyi híresség” és a több tucat közszereplő közül kiválasztanak egyet, akinek a nevét felhasználják. Létrehoznak egy fiókot, aztán az álhír megírása után kiposztolják azt a Facebookra és várnak. Ha jó sokan kattintanak a hírre, akkor elég csak átnevezni a nagy forgalmú oldalt, amit jó sok pénzért piacra tudnak dobni.
Az egyetlen védekezési lehetőség az ilyenek ellen, ha az ember nem kattint rá, és tovább görget, esetleg jelenti az oldalt, hamis tartalom miatt.