RETRO RÁDIÓ

Óriási meglepetéssel ért véget a foci-Eb!

Óriási meglepetéssel ért véget a foci-Eb!
vav
Szerző
vav
Létrehozva2016. 07. 11. 01:34

Amilyen jó volt egy hónapig az Európa-bajnokság, olyan bûn rossz meccsen dõlt el a trófea sorsa. Kezdhették volna rögtön a hosszabbítással!

Cristiano Ronaldo sérülése után a portugál válogatott "maradékának" másfél félideje maradt annak a bizonyítására, hogy a csapatuk nem csak az aranylabdás világklasszisnak köszönheti a sikereit.

Sikerült: előbb kihúzták a hosszabbításig, aztán robbantottak. Meglepetésre Portugália nyerte a 2016-os labdarúgó Európa-bajnokság döntőjét! Amely sajnos a portugál csillag sérüléséről, a gyepet ellepő molylepkékről sokkal inkább emlékezetes maradhat, mint szép gólokról, cselekről, akciókról.

A hazai Eb-döntőnek amúgy is esélyesként nekivágó franciákat mintha jobban megzavarta volna a nagy ellenfél drámája. Az addig aktívabb, gólveszélyesebb Kékeket túlságosan is megnyugtatta, hogy hordágyon vitték le a zokogó CéRonaldót.

A második félidőben is folytatódott az unalmas, feszült gyürkőzés. A focisták helyett egy pályára berohanó szurkoló és az őt végül leteperő biztonságiak gondoskodtak az izgalmakról.

Mindent elmond a "játékról", hogy emitt csak egy-egy Giroud- és Sissoko-lövést, amott egy lecsúszott Nani-beadást kellett védeniük a kapusoknak. Ezeken kívül nézhették volna akár ők is tévén a meccset...

A 92. percben Gignac majdnem megmentett minket a büntetéssel felérő hosszabbítástól, de a kapufa másképp gondolta. A hosszabbításban már a portugálok kerültek lélektani előnybe, de két nagy helyzetük után a cserecsatár Éder a 109. percben ezt már gólra is váltotta! Aranyat ért!

 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.