kulcsár edina
A jó közérzethez nem elég egészségesen étkezni és eleget mozogni. Lelki egészségeddel is foglalkoznod kell. Minél gyorsabban szabadulj meg azoktól a gondolatoktól, amelyek megakadályozzák, hogy sikeres és boldog légy. Lássuk, mi ezek!
A halogatás csak pillanatnyi előnyökkel jár, de cserébe rengeteg stresszt hoz az életedbe. Igyekezz olyan dolgokat találni, amelyek motiválnak, és dolgozd ki a mindennapi rutinokat, amelyeket azután könnyű lesz betartani. Tűzz ki elérhető célokat, és azokat bontsd le gyakorlati lépésekre, majd láss hozzá a megvalósításhoz. A tennivaló-listák is jó eszközök arra, hogy világosan lásd, mi mindent kell megtenned.
Egy rossz élmény nem vezet szükségképpen a következőhöz, ha tehát valami nem úgy megy, ahogy szeretnéd, ne engedd, hogy a sötét gondolatok átvegyék feletted a hatalmat. Ha hibáztál, hozd helyre, hiszen a legtöbb dolgot rövid úton rendbe lehet hozni.
De igen, pont jó vagy úgy, ahogy vagy. Egyedi értéket adsz a világhoz. Szabad hibáznod, majd helyesbítened. Merj segítséget kérni és előre lépni.
A repülőgépen nem véletlenül mondják el, hogy baj esetén először a saját oxigénmaszkodat tedd fel, és csak azután kezdj másoknak segíteni. Ez az életben is így van: ha mindenkit magad elé helyezel, kiégsz, és egy idő után sem magaddal, sem másokkal nem leszel kedves. Néha nyugodtan mondj nemet!
A közösségi médiából úgy látszik, mintha rajtad kívül mindenkinek csodás élete lenne. De gondolj bele, hogy te sem a kudarcaidat és a rosszul sikerült képeidet teszed ki a közösségi oldalakra! Lehet, hogy az ismerősödnek szerinted fantasztikus élete van, de valójában ugyanolyan gondokkal küzd, mint te.
Ne kösd feltételekhez a boldogságodat. Egyszerűen örülj annak, aminek most örülni lehet, és tegyél meg mindent, hogy valóra váljon, amit szeretnél.
Az érzéseidet senkinek nincs joga elvitatni tőled - sem a divatnak, sem neked magadnak. Fogadd el, amit érzel, és gondold át, mit tehetsz, hogy jobb legyen a helyzet.
Úgy érzed, hogy ilyen kellemetlenségek csak veled történnek, de veled aztán mindig. Tényleg mindig? Valóban a körülmények áldozata vagy? És vajon mennyi a jelentősége ezeknek az eseményeknek? Ha nem túl sok, akkor lépj tovább, és ne azon rugózz, hogy milyen szerencsétlen vagy. Az is jó megoldás, ha megtanulod kinevetni a kisebb problémákat.
A magazinok címlapja a legritkább esetben tükrözi a valóságot. Vagyis ne egy agyonretusált sztárfotóra akarj hasonlítani, hanem a saját adottságaidból igyekezz kihozni a legtöbbet.
A „kellett volna” kifejezést érdemes lenne törölni a szótáradból. Akkor a tőled telhető legjobb döntést hoztad, ráadásul a kihagyott lehetőséget már nem tudod visszahozni. Inkább vond el a következtetést, és menj arra, amerre most a legjobbnak ítéled.
Hagyd abba az önostorozást, ne kritizáld magad folyton! Már csak azért is, mert ha ezt teszed, akkor másoknak is könnyebben elnézed, ha a valós értéked alatt kezelnek. Inkább fogalmazd meg rendszeresen, mit szeretsz magadban, és várd el, hogy jól bánjanak veled. Megérdemled!
A próbálkozás már előre felmentést ad az esetleges kudarc esetén, és nem tükröz teljes elköteleződést. Ha valamit meg akarsz csinálni, nyugodtan használd az „akarom” vagy a „megcsinálom” szót.
Ha csak a tökéletessel éred be, soha semmit nem fogsz csinálni. Legyen elég az „elég jó”.
Nem baj, majd megtanulod. Kezdd el azzal, amid van, tedd meg az első, majd a második lépést, és ha elakadsz, kérj segítséget.