tóth gabi
Magas sarkú cipõben érzed magad a legdögösebbnek, de fáj benne a lábad? Megértjük. Épp ezért mutatjuk meg a legjobb trükköket, hogy elkerüld a fájdalmat.
A leggyakoribb hiba: nem a megfelelő méretű cipőt hordod. A női láb akár egy teljes méretnyit is változhat az évek során, különösen szülés után. Évente egyszer mérd le szakszerűen a lábad (a cipőboltok többségében találsz ehhez eszközt). Ne csak a lábad hosszát, hanem a szélességét is vedd figyelembe vásárlás előtt.
A legjobb, ha ortopéd szakorvost kérdezel: van-e lúdtalpad, vagy ellenkezőleg, magas a lábboltozatod? Otthon is ellenőrizheted: nedves talppal lépj rá egy színes papírlapra, ez sokat elárul a lábboltozatod helyzetéről. Ha azt gyanítod, hogy lúdtalpas vagy, feltétlenül fordulj orvoshoz.
Ha nem muszáj, ne tűsarkút viselj, nem elég stabil. A vastagabb sarkú cipők is lehetnek csinosak, és a mindennapi rohangáláshoz sokkal hasznosabbak.
A vékony talpon való járástól egészen biztosan megfájdul a lábad. A vastagabb talp, vagy egy ízlésesebb platformtalp jobban csillapítja a kemény felületről érkező ütődést, rezgést.
Időnként rúgd le a cipődet napközben, és nyújtóztasd meg a lábujjaidat és a bokádat.
Feszítsd spiccbe a lábad, majd ’pipálj’ vele, vagy tegyél egy hevedert a talpad alá, és húzd felfelé a lábujjaidat, hogy megnyújtsd az Achilles-ínt és a vádli izmait. Ha lehet, járj egy kicsit a belső és a külső talpélen.
Vagy legalább elöl megkötős szandált, amelyik viszonylag nagy felületen érintkezik a lábaddal. A két vékony pántból álló cipellők sokkal jobban kikészítik a lábadat, mint a többet takaró fazonok.
A drogériákban árusított zselés talp-, és sarokbetétek tényleg hasznosak. A talppárna alá való betét a legjobb, mivel a magas sarkú cipő a lábnak ezt a részét teszi tönkre leginkább. Az is remek benne, hogy nem engedi előrecsúszni a lábadat, így rögtön kisebb lesz a vízhólyagok esélye.