A nap cukisága: Termetes koca fogadja az utasokat a reptéren
Néhány napja terápiás malac fogadja az utazókat San Francisco nemzetközi repülőterén, hogy csökkentse az ideges utazókra nehezedő stresszt.A jól fejlett disznólány Juliana névre hallgat, de tulajdonosa, Tatyjana Danilova csak Lilou szólítja. A termetes koca hátát bárki megsimogathatja, aki szeretné egy kicsit csökkenteni az utazás okozta feszültséget.
A szépséges Juliana nem először jár San Francisco nemzetközi repülőterén: három évvel ezelőtt, pár hetet már ott töltött, afféle próbaképpen. De tulajdonosa és a reptér akkor nem kötött szerződést egymással. Azóta megtörtént az alku és ennek értelmében a disznó a város kutyakiképző központjában némi oktatáson-szoktatáson esett át, s ettől kezdve az ideges utasoknak arra is lehetőségük nyílik, hogy a disznó akár közvetlenül a beszállásig elkísérje őket.

Fotó: reuters
A coca állítólag nemcsak nyugtató hatású, hanem illedelmes is. Megtanították akkor röfögni, amikor „köszöntenie” kell a vendéget, türelmesen viseli a fejére nyomott pilótasapkát, és megadóan tűri a közös fotózkodást is.
Ha nem teljesít szolgálatot a reptéren, Juliana a gazdájával él San Francisco belvárosának egyik lakásában. Saját ágyban alszik, naponta pórázon sétáltatják. Rajongói a Twitteren- és Instagram-on is követhetik. A terápiás állatok megszokottak sok amerikai repülőtéren. New York állam fővárosa, Albany nemzetközi légikikötőjében például 2016 decemberétől ugyancsak terápiás állatként fogadja az utazókat Szalonna, a koca.