tóth gabi
Rengeteg szakmája van Kalmár Jánosnak, többek közt író, újságíró, filmes. Emellett a Magyar Ufókutató Szövetség elnöke, aki most elárulta, több esemény is történt hazánkban, ami a profiljukba vág.
Évtizedek óta foglalkozik a földönkívüliek témakörével Kalmár János, aki a hot! magazinnak adott interjút. Kamaszként az ufók iránt egy francia nyelvű könyv keltette fel az érdeklődését, amit egy ismerősétől kapott, majd további, külföldről „becsempészett” anyagokból tájékozódott.
János falta a téma irodalmát, majd később belépett a megalakuló Budapesti Ufószövetségbe, ma pedig a Magyar Ufókutató Szövetség elnöke. Van munkájuk bőven, hiszen rengeteg bejelentést vizsgálnak meg, de nem ugranak bármire.
"Azt szoktam mondani, hogy nem mind ufó, ami fénylik. Jó, hogy mindenkinek a kezében okostelefon van, készíthet felvételt, de ezeket mi megvizsgáljuk, beszélünk a szemtanúkkal, mintákat veszünk, azokat laborban elemezzük. Az észleléseket komolyan vesszük, de azért szkeptikusan fogadjuk, és vizsgálódunk, mert sokan szeretnének bennünket lejáratni, mi pedig szeretnénk hitelesek maradni".
Jánosék egyik célja, hogy a köznyelv által „ufóaktáknak” nevezett dokumentumokat nyilvánosságra hozhassák. A legfelsőbb szintekre írtak már leveleket az elmúlt 30 évben.
"1994-ben írtunk Bill Clintonnak egy nyílt levelet a konferenciánkon, hogy hozza nyilvánosságra a földönkívüliekkel való kapcsolat lényegét. Ő volt az egyetlen, aki válaszolt. Azt javasolta, hogy közösen válasszunk ki 8-10 kutatót, és dolgozzunk együtt.
Ez létrejött, így ma a Magyar Ufókutató Szövetség birtokában van kb. 2000 dosszié a témában, amit megkaptunk és napvilágra hozhatunk.
Ezek feldolgozása azóta is tart, de a konferenciáinkon, az előadásainkon ezekről beszélünk. Az internetre feltenni ezeket viszont felelőtlenség lenne, az emberek megrémülnének".
János elmondása szerint az utóbbi három évben világszerte megnőtt az észlelések száma, de egyes múltbéli események szerintük azt bizonyítják, hogy jártak már ufók Magyarországon.
"Emlékezetes az 1992-es székesfehérvári gabonakör esete. Onnan anyagmintát gyűjtöttünk, biológusok vizsgálták meg, és megkaptuk az eredményt: a gabonaszálak sejtszerkezete megnyúlt, azért feküdtek el, vagyis nem letaposták őket.
Aztán hadd említsem a 96-os pápai esetet. Akkor egy ufó összeütközött a mi vadászgépünkkel, mindkettő lezuhant. Az idegen lény „meghalt”, és a mai napig Magyarországon őrzik, csak titokban tartják.
Amikor olyanokkal beszélek, akik rálátnak bizonyos ügyekre, mindig megkérdezik, hogy honnan tudom. De egy újságíró soha nem adja ki a forrásait" – zárta a beszámolót János.
(A nyilvános információk szerint 1996. szeptember 18-án egy MiG–21-es vadászgép műszaki hiba miatt irányíthatatlanná vált Pápa térségében gyakorlat közben, és a légibázis közelében lezuhant, a pilóta katapultált és túlélte a balesetet – a szerk.)
A székesfehérvári gabonakör készítését akkor két gimnazista vállalta magára, akik Friderikusz Sándor műsorában mutatkoztak be. A gabonatábla gazdája beperelte őket károkozásért, az ügyvédi díjat, és az 5000 forintos kártérítést viszont a show kifizette helyettük.
János azt mondja, bárki láthatott valódi idegeneket. Tudomása szerint Steven Spielberg Harmadik típusú találkozások című filmjében az űrhajóról lejövő földönkívüliek valódiak, azt az egypercnyi felvételt a rendező az amerikai kormányzattól kapta meg.