Létrehozva: 2024.11.16.

„Az idegen lény meghalt, és a mai napig Magyarországon őrzik” – kitálalt a Magyar Ufókutató Szövetség elnöke

Rengeteg szakmája van Kalmár Jánosnak, többek közt író, újságíró, filmes. Emellett a Magyar Ufókutató Szövetség elnöke, aki most elárulta, több esemény is történt hazánkban, ami a profiljukba vág.

Évtizedek óta foglalkozik a földönkívüliek témakörével Kalmár János, aki a hot! magazinnak adott interjút. Kamaszként az ufók iránt egy francia nyelvű könyv keltette fel az érdeklődését, amit egy ismerősétől kapott, majd további, külföldről „becsempészett” anyagokból tájékozódott. 

Valóság rovatban a Magyar Ufókutató Szövetség elnöke az Ufókról - Ripost (HÚZÓ SZOMBATRA)
Kalmár János, a Magyar Ufókutató Szövetség elnöke – Fotó: archív / hot! magazin

Az amerikai elnök válaszolt

János falta a téma irodalmát, majd később belépett a megalakuló Budapesti Ufószövetségbe, ma pedig a Magyar Ufókutató Szövetség elnöke. Van munkájuk bőven, hiszen rengeteg bejelentést vizsgálnak meg, de nem ugranak bármire.

"Azt szoktam mondani, hogy nem mind ufó, ami fénylik. Jó, hogy mindenkinek a kezében okostelefon van, készíthet felvételt, de ezeket mi megvizsgáljuk, beszélünk a szemtanúkkal, mintákat veszünk, azokat laborban elemezzük. Az észleléseket komolyan vesszük, de azért szkeptikusan fogadjuk, és vizsgálódunk, mert sokan szeretnének bennünket lejáratni, mi pedig szeretnénk hitelesek maradni".

Jánosék egyik célja, hogy a köznyelv által „ufóaktáknak” nevezett dokumentumokat nyilvánosságra hozhassák. A legfelsőbb szintekre írtak már leveleket az elmúlt 30 évben.

"1994-ben írtunk Bill Clintonnak egy nyílt levelet a konferenciánkon, hogy hozza nyilvánosságra a földönkívüliekkel való kapcsolat lényegét. Ő volt az egyetlen, aki válaszolt. Azt javasolta, hogy közösen válasszunk ki 8-10 kutatót, és dolgozzunk együtt. 

Ez létrejött, így ma a Magyar Ufókutató Szövetség birtokában van kb. 2000 dosszié a témában, amit megkaptunk és napvilágra hozhatunk.

Ezek feldolgozása azóta is tart, de a konferenciáinkon, az előadásainkon ezekről beszélünk. Az internetre feltenni ezeket viszont felelőtlenség lenne, az emberek megrémülnének". 

Valóság rovatban a Magyar Ufókutató Szövetség elnöke az Ufókról - Ripost (HÚZÓ SZOMBATRA)
Gabonakör Magyarországon is volt már (a kép illusztráció) – Fotó: Shutterstock / hot! magazin

Ufók Magyarországon

János elmondása szerint az utóbbi három évben világszerte megnőtt az észlelések száma, de egyes múltbéli események szerintük azt bizonyítják, hogy jártak már ufók Magyarországon.

"Emlékezetes az 1992-es székesfehérvári gabonakör esete. Onnan anyagmintát gyűjtöttünk, biológusok vizsgálták meg, és megkaptuk az eredményt: a gabonaszálak sejtszerkezete megnyúlt, azért feküdtek el, vagyis nem letaposták őket. 

Aztán hadd említsem a 96-os pápai esetet. Akkor egy ufó összeütközött a mi vadászgépünkkel, mindkettő lezuhant. Az idegen lény „meghalt”, és a mai napig Magyarországon őrzik, csak titokban tartják.

 Amikor olyanokkal beszélek, akik rálátnak bizonyos ügyekre, mindig megkérdezik, hogy honnan tudom. De egy újságíró soha nem adja ki a forrásait" – zárta a beszámolót János.

(A nyilvános információk szerint 1996. szeptember 18-án egy MiG–21-es vadászgép műszaki hiba miatt irányíthatatlanná vált Pápa térségében gyakorlat közben, és a légi­bá­zis közelében lezuhant, a pilóta katapultált és túlélte a balesetet – a szerk.)

Friderikusz állta

A székesfehérvári gabonakör készítését akkor két gimnazista vállalta magára, akik Friderikusz Sándor műsorában mutatkoztak be. A gabonatábla gazdája beperelte őket károkozásért, az ügyvédi díjat, és az 5000 forintos kártérítést viszont a show kifizette helyettük.

Valódi találkozás

János azt mondja, bárki láthatott valódi idegeneket. Tudomása szerint Steven Spielberg Harmadik típusú találkozások című filmjében az űrhajóról lejövő földönkívüliek valódiak, azt az egypercnyi felvételt a rendező az amerikai kormányzattól kapta meg.

 

 

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek