tóth gabi
Egyre többen kedvelik a '70-es, '80-as éveket idéző retró tárgyakat, és a stíluskörhöz kapcsolódva a bakelitlemezeket. Divat lett a fekete korongokat hasznosítani, ám amit Szabó Balázs bütykölt belőle, az egyenesen zseniális!
Ötlete egyszerű, de nagyszerű: egy bakelitlemez, néhány dominó és egy működő óraszerkezet segítségével igencsak látványos faliórát dobott össze. Az óra lapja maga a bakelitlemez, melynek a szélére körben fehér színű dominókat ragasztott – ezek az egész órákat jelzik, mégpedig a rajtuk lévő pöttyök száma szerint. A fekete lemezen elképesztően jól mutatnak a fehér dominódarabok – a végeredmény igazán letisztult és meglepően stílusos lett. Ki gondolta volna, hogy ilyen jópofaság születhet a régi bakelitlemezből?
Balázs a jól sikerült órát lefotózta és a képet föltette a „Barkácsolni jó” című Facebook csoportba – ahová egyébként hosszas gondolkodás után épp egy nappal korábban csatlakozott. A csoportban majdhogynem örömünnepet ültek a tagok, mindenki el volt ragadtatva az ötlettől és a kivitelezéstől is. Alig egy nap alatt több, mint tízezren jelezték lájkkal a tetszésüket.
„Reggel, amikor megnéztem a Facebookomat, azt hittem, rosszul látok. Több, mint 7 ezer lájkot kapott az óra és rengetegen kommentelték. Gyakorlatilag mindenkinek nagyon tetszett az ötlet, néhányan azt írták, hogy ők is készítenének hasonlót. Az óra pedig nem lett tökéletes, volt, aki szóvá tette, hogy egytől négyig nem stimmel a számozás, de nem baj, elsőre így sikerült„ – mondta el lapunknak a készítő, Szabó Balázs.
A bakelitlemezből készült óra ötlete egyébként spontán jött. Kérdésünkre az alkotó elmondta, hogy párja már egy ideje rágta a fülét, hogy tegyen egy órát a konyhába, mert főzés közben sohasem tudja, hogy éppen mennyi lehet az idő. „Több lehetőséget is számba vettünk, végül a végső ötlet akkor jutott az eszembe, amikor egyik éjszaka hajnali kettő körül felébredtem. Bevillant, hogy van itthon egy működő óraszerkezetünk meg egy bakelitlemezünk. Szerencsés módon az óramutatókat tartó tengely épp átfért a bakelitlemez közepén található lyukon. Ebből indultam ki. A reggeli kávé mellett neki is láttam a bütykölésnek. Munka közben pedig rájöttem, hogy a számokat fehér dominóval oldom meg, így legalább hasznosan végzi a már hiányos játékkészlet is. Örülök, hogy így összeállt a dolog, de ami a lényeg: páromnak is nagyon tetszik.”