kulcsár edina
Boros Vali nagy igazságot mondott! Noha a csapból is az folyik, hogy a járvány lassítása érdekében mi mindent tehetünk személyesen mi magunk is, erre a fontos dologra eddig nem nagyon hívták fel a figyelmet!
A Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Kékcsén élő háziasszony rendkívül népszerű az interneten, mintegy százezer követője figyeli mindennap a posztjait.
Ehhez a bejegyzéséhez rengetegen szóltak hozzá és mondták el véleményüket, és megint kiderült, hogy a vidéki emberek mennyire más szemmel látják a világot, mint a városiak. Boros Vali ezt üzente a közösségi oldalán:
„Azt hiszem kicsit most mindenkinek át kell gondolnia az élethez való dolgait, sajnos semmit nem tudunk arról, hogy mi vár ránk. Nem akarok senkit rémisztgetni, de az én elvem a jobb félni, mint megijedni gondolkodás, tehát most mindenki próbáljon meg semmivel nem pazarolni! De szó szerint semmivel! Minden amink van érték, az élelmiszer a legfontosabb, mert ha nem tudsz rendesen enni, akkor legyengülsz, és sokkal könnyebben támad meg a vírus. Ne adjatok egymásnak pazarló tanácsokat, ha a liszt molyos, átszitáljuk. Ha a krumpli egy része rossz, kivágjuk, stb... Én például a mindennapi kenyeret megsütöm, de igyekszek a liszttel csínján bánni, mert sajnos nem egyszerű a beszerzése. Én komolyan gondolom, hogy ha hosszú ideig eltart ez a gond, akkor mindennek ki kell tartania, amink van. Ne dobjatok ki semmit, mindent újra lehet hasznosítani! Például tegnap tejfölös pörkölt volt, a maradékból ma csinálok palóc levest, hozzá pedig mivel van bőven! Az öreg krumpliból lekváros gombócokat csinálok... Tehát mindenki átgondoltan gazdálkodjon azzal, amije van... vigyázzatok magatokra!!!”
Lássuk, mi volt a véleménye a Facebook bejegyzést elolvasó követőknek, a többség nagyon is egyetértett a szabolcsi háziasszonnyal:
1. „Egyetértek veled Valika! Édesanyám úgy tanított: több nap mint kolbász, és ez most nagyon aktuális” – írta egy vidéki hölgy.
2. „Köszönjük a jótanácsokat Valika! Minden tartalékunkra szükség lesz.
További szép napot kívánok minden csoporttagnak!”
3. „Én ma kezdtem a kertészkedést! Hagyma, répa, petrezselyem már a földben.”
Volt, aki az emberek nem megfelelő hozzáállását említette:
4. „Sajnos vidéken egyre több elhanyagolt kertet látni,sok helyen f....ig érő gaz van és sírnak hogy nincs pénzük. Akinek van valamije, attól pedig irigylik, de a munkát azt nem.”
Olyan is akadt, aki szerint a régi öregektől sokat tanulhatnánk...
5. „A szüleink és nagyszüleink is felhasználtak a konyhában minden lehetséges élelmiszert. Ők tudták, mekkora érték egy falat ennivaló is. Nagymamám istenien főzött, nem dúskáltunk, de soha nem éheztünk.”
6. „Így van jobb félni mint megijedni! Én is akkor vagyok nyugodt, ha mindenből van tartalék. Nekem is itt van a lányom és az unokám, róluk ugyanúgy kell gondoskodnom, mivel a lányomnak nincs most munkája, pénzt nem kap, ami van, be kell osztani okosan. Én ezt láttam a nagymamámtól, anyukámtól és így is éltem mindig. Remélem a gyerekeim most látják majd hogyan kell vigyáznunk értékeinkre.”
A többség egyetértett azzal, hogy a meggondolatlan pazarlás előbb-utóbb visszaüt!
7. „Nagyon igaz. Meg kell tanulni észszerűen gazdálkodni és nem pazarolni!”