Létrehozva: 2017.07.17.

Zsákban az első, óriási magyar siker a vizes vb-n

XXL-es pólósiker a nyitányon. Fölényes gyõzelemmel ajéndékozta meg szülinapos kapitányát a vízilabda-válogatott.

Nehezen lendült bele, de végül váratlanul fölényesen, 13-3-ra legyőzte Ausztráliát a magyar férfi vízilabda-válogatott a hazai vizes-világbajnokság első fordulójában.

Pólósainknak több mint hat percig tartott, hogy ráhangolódjanak a hazai világbajnokság különleges hangulatára. Addig csak a jó védekezés és Nagy Viktor nagy védései voltak dicsérhetőek. Akkor aztán Vámos Márton egyenlítő akciógóljával végre megtört a jég, és a második negyedbeli gyors fordítás után, Varga Dénes vezérletével már csak a győzelem gólkülönbsége maradt kérdéses.

A kellemetlen stílusú ellenfelet végül tíz góllal sikerült felülmúlni. A 43. születésnapját ünneplő Märcz Tamás szövetségi kapitány csapatát a Hajós Alfréd Uszoda lelátóit megtöltő 6500 szurkoló segítette ebben.

A B csoport másik mérkőzésén: Olaszország-Franciaország 18-9. Szerdán az olasz, pénteken a francia válogatott lesz a magyar pólósok ellenfele.

Magyarország-Ausztrália 12-3 (1-1, 4-1, 2-1, 5-0)

Gólszerzőink: Varga Dénes (4), Vámos (2), Török (2), Manhercz (2), Hosnyánszky, Hárai