kulcsár edina
A Jobbik legszegényebbnek mondott képviselõjét szoros szálak fûzik a szerencsejáték- -alvilághoz. A sógora vastagon benne volt a buliban!
Szilágyi György országgyűlési képviselő, a Jobbik korrupcióellenes parlamenti „fenegyereke” felszólalásaiban többnyire a Fidesz állítólagos korrupciós ügyeire reflektál, nagy ellenzője volt például a szerencsejáték-törvénynek 2012-2013-ban.
Küzdött foggal-körömmel, hogy megmaradjon az alvilágnak kiváló hátteret nyújtó helyzet.
Kiderült, hogy a nagy buzgalom mögött személyes, sőt családi érdekek állnak! A %RIPOST% értesülései szerint Szilágyi a sógora révén érdekelt az alvilági buliban.
A Jobbikos fenegyerek eddig gondosan titkolta, hogy sógora, Csizmarik Gyula a nagy vehemenciával támadott szerencsejáték-törvény életbe lépése előtt három szerencsejáték- szervező és játékautomatákat üzemeltető nagy volumenű cégnek is tagja vagy ügyvezetője volt. A Csizmarik-féle cégek 2012-ig 100 milliót meghaladó forgalmat bonyolítottak!
A Csizmarik-birodalom játékbarlangjai köztudottan a törvényesség határait feszegették azzal, hogy játékgépeik többsége feketén, bejelentés nélkül működött, az ilyen gépek száma a 10 ezres nagyságrendet is elérte ebben az iparágban.
Erősen tartja magát az a vélemény a perifériára szorult egykori szerencsejáték-maffiában, hogy
az utolsó remény a parlamentben a Jobbik, csak így juthat újra játéktérhez a szerencsejáték-automatás alvilág. Szilágyi Györgyre sógora, Csizmarik Gyula révén mint egyfajta szószólóra tekintenek a piacról kiszorult fekete-játékgépeket üzemeltetők.
Sokan állítják, hogy a jobbikos képviselőt a háttérből ők irányítják! "Majd a Gyuri kitapos egy új törvényt!" - mondogatják egymás között...
Az bizonyos, hogy Szilágyi, miközben a parlament egyik legszegényebb képviselőjének állítja be magát, maga is részese volt kétes ügyleteknek.
2008-ban a Sportmarketing (később BAU LOGIC) Kft-vel még 30 millió forintos kétes pénzeket akart behajtani a Fraditól, követeléseivel csaknem a megszűnés szélére sodorva azt. Vendéglátóipari cége, az SZ and CS, pedig szerencsejátékmogul sógora és felesége tulajdonában lévő ingatlanban működött.
Annak a sógornak, Csizmarik Gyulának az ingatlanában, akinek 2012-ig jól menő, több 100 milliós forgalmat bonyolító szerencsejátékban, játékautomaták működtetésében érdekelt cégei voltak.
Szoros volt tehát mindig is a családi alapon álló üzleti együttműködés!