tóth gabi
A természettudós 50 éve üldözi a legendás tó fenevadját.
A számtalan Loch Ness-i szörnyvadász közül kiemelkedik Adrian Shine természettudós, aki már 50 év foglalkozik a természet rejtelmeivel, és ezen belül a kedvenc fenevadjával Nessivel is. A tapasztalt szörnyvadász most arról beszélt egy interjú során, hogy egyértelmű bizonyítékot sosem látott még a szörny létezésére az 5 évtized alatt, azonban a kutatásai által úgy gondolja, hogy rájöhetett, hogy mi a magyarázat a rengeteg észlelésre és megmagyarázhatatlan felvételre.
Adrian a DailyStar számára árulta el, hogy a legtöbbször egy dinoszaurusz szerű, hosszú nyakú lényről számolnak be a Nessit kergető szemtanúk. Emellett a víz felszínén úszó tömbalakú lények beszámolói hallhatóak a leggyakrabban. A kutató szerint két magyarázata lehet ezeknek az észleléseknek:
Loch Nessben nem igazán jók a látási viszonyok. Hatalmas a tó, gyakran van köd, és a szemtanúk általában nem a víz partján állnak hanem 10-20 vagy akár 100 méterre a víztől. A megfigyeléseim szerint rengeteg vízimadár és hattyú kedveli a tavat, akik távolról, rossz látási viszonyok között a hosszú nyakuk miatt simán összetéveszthetőek a Loch Ness-i szörnnyel. Emellett a történelmi beszámolók miatt gondoljuk azt, hogy Nessi egy hosszú nyakú, kígyó szerű lény. A vízben úszó uszadékfák pedig a szintén említett körülmények miatt távolról simán összetéveszthetők egy egyenletes sebességgel úszó élőlénnyel.
- szögezte le a logikus magyarázatát a szörnyvadász. Régi Nessi kutatóként azonban Adrian nem akarja azt állítani, hogy nem létezik a fenevad, csupán a rengeteg észlelésre adott választ.
Az időjárási viszonyok miatt elveszíthetjük a távolság és a méret megítélésének képességét, így nagyobbnak gondolhatjuk ezeket a lényeket, mint amekkorák valójában. De ez nem jelenti azt, hogy mindegyik megfigyelés hamis lenne. Az viszont elég valószínű, hogy maga a Loch Ness-i szörny sem lehet olyan óriási, mint az emberek gondolják
- zárta sorait a kutató.