kulcsár edina
A látnok emellett figyelmeztette is a kutatókat egy dologra.
A brazil származású Athos Salomét az élő Nostradamusnak tartják. A médiumnak ugyanis különös tehetsége van hozzá, hogy az elérhető információkból olyan logikus következtetéseket tegyen, amelyek előre mutatnak a jövőbe. Így jósolta meg a Covidot, a királynő halálát, vagy éppen Elon Musk Twitter vásárlását is. Most azonban az április 8-ai napfogyatkozás hatásairól tett kinyilatkoztatásokat, amik több mint érdekes állítások.
Athos a DailyStar számára árulta el a véleményét, és kifejtette, hogy a tudósoknak miért kellene arra törekednie, hogy egyensúlyt teremtsenek a tudásszomj, a bölcsesség, valamint a természet és az élet iránti tiszteletben a bolygónkon.
Az április nyolcadikai teljes napfogyatkozás során a Hold közvetlenül a Nap előtt haladt el. A médium szerint a látványosság ideje alatt a NASA három szondát indított útnak, hogy megvizsgálják, hogyan befolyásolja a Föld felső légkörét, ha a napfény néhány pillanatig elhalványul a bolygónk egy részét.
A napfogyatkozás tanulmányozása nem választás kérdése, hanem egyedülálló lehetőség a tudósok számára, hogy megfigyeljék a Föld környezetét olyan körülmények között, amelyek új betekintést engednek a természetünk működésére. A napfogyatkozás katalizátorként hasznosítható, és a kutatók tevékenysége azt mutatja, hogy lelkesednek is azért, hogy megvizsgálják az esemény részleteit.
- kezdte beszámolóját Athos, aki szerint a jelenség vizsgálata új utat nyithat meg az energia és a gyógyászat területén.
Új mágneses mezők jöhettek létre, még ha csak ideiglenesen is, ezzel utat nyitva az innovációk előtt. Véleményem szerint ennek forradalmi hatása lehet különböző területeken, például a kvantumszámításban, az adatfeldolgozásban, vagy éppen új anyagok és gyógyszerek fejlesztése terén.
- tette hozzá a médium. Athos szerint a kvantumszámítás fejlődése azért fontos, mert nagy pontossággal tudja majd szimulálni az atomok és a molekulák kölcsönhatásait, ami felgyorsíthatja az innovatív anyagok felfedezését, a gyógyszerek fejlesztését, vagy éppen a gyártási folyamatokat. Így pedig hosszútávon segítheti az olyan betegségek kezelését, mint a rák, a neurodegeneratív betegségek, vírusfertőzések, genetikai betegségek, vagy éppen segítheti az antibiotikum-rezisztencia elleni küzdelmet.
A jelentős potenciál ellenére még mindig kezdeti szakaszban jár a kvantumszámítás az orvostudományban, ez pedig a gyógyászati tudományok fejlődését nagyban befolyásolja. Most minden szem a tudósokra irányul, mivel arra törekednek, hogy feltárják a napfogyatkozás árnyékában megbúvó rejtélyeket
- zárta sorait az élő Nostradamus.