kulcsár edina
Még a laikusokat is kezdte meggyőzni az 1917-es években készült kép, ami bizonyíték lehet az időutazásra.
Egy több mint 100 évvel ezelőtt készült fénykép kapcsán indultak be legújabban a találgatások az időutazás létezésével kapcsolatban. Az „Utolsó piknik” című képen egy csoport felnőtt és egy kisgyerek látható egy halmon ülve 1917-ben, Kanadában.
A nők hosszú szoknyát viselnek, míg a férfiak blézerben és kalapban láthatók. Ám közülük az egyik személy keltette fel az emberek kíváncsiságát. Egy férfi ugyanis a 20. századhoz nagyon hasonlóan van felöltözve. Öltözetével kitűnik a többiek közül, bő pólót és rövidnadrágot visel, valamint bozontos szakállt és frizurát. A „szörfös ember”, ahogy egyesek elnevezték, a fotó alapján összezavarta a körülötte lévőket is. Egy tőle balra lévő férfi láthatóan hitetlenkedve néz feléje, míg a másik oldalon egy nő mutat rá.
Jamie D. Grant YouTube-felhasználó egyébként teljesen véletlenül akadt rá a képre Lester Ray Peterson 1974-es történelmi könyvében, a The Great Cape Scott Storyban.
„Nézd meg a csoportot, a ruhájukat, a kalapjukat. Még azt is, ahogy ülnek. Utána pedig figyeld meg közelebbről ezt a férfit: fedetlen fej, bozontos kinézet, rövidnadrág. A bal oldali férfi hitetlenkedve nézi. Egy titokzatos utazó bebizonyította a lehetetlent, az időutazást ? Mit gondolsz?” – tette fel a kérdést Jamie a videójában.
Természetesen rengetegen ragadtak billentyűzetet, hogy leírják a saját véleményüket a titokzatos fotó kapcsán - írja a Mirror.
„Kisgyerekként átnéztem ezt a könyvet, és észrevettem a képet. Nemcsak, hogy valódi, de akkoriban úgy éreztem, hogy a férfi ruhái nem illenek abba a korba. Még mindig kiráz a hideg” – írta az egyik hozzászóló.
„A srác úgy néz ki, mintha véletlenül kapták volna el a képen. Határozottan úgy néz ki, mintha egy másik időszakból származna. Klassz videó. Mások azonban kétségbe vonják a spekulációt” – fejtette ki véleményét egy másik.