tóth gabi
A kisiskolás igencsak pórul járt, amikor elcsente édesanyja csilivili, rózsaszín pónis tokba bújtatott telefonját, és azzal aludt. A telefon ugyanis az éjszaka során a combja alá került, s a tokban lévõ csillámporos folyadék szivárogni kezdett. Reggelre a telefon körvonala szabályosan beleégett a bõrébe!
Anyukája az éjszaka közepén arra riadt, hogy kislánya ébresztgeti, mondván, hogy nagyon fáj a lába. Karyl Retter azt hitte, hogy a lánya csak ürügyet keres, hogy vele aludhasson, ezért visszaküldte az ágyába. Reggel aztán elszörnyedve vette észre a lánya combján az iPhone alakú égésnyomot. A kislányt azonnal orvoshoz vitte, aki megállapította, hogy egy savas folyadék marta bele magát a kislány bőrébe. Magyarán vegyi eredetű égést szenvedett... A telefon nyomát egész életében viselni fogja a bőrén!
Karyl Retter megvizsgálta a telefontokot, de nem látszott rajta lyuk, vagy repedés. A forgalmazót hiába hívta, nem vették fel. Ezért a facebook oldalán osztotta meg ismerőseivel, hogy messzire kerüljék a veszélyes telefontokot, amiért ráadásul majdnem hat fontot fizetett Cambridge-ben. A posztot 13 ezren osztották meg.
Képzeld el, ha akkor szivárog a tok, amikor a kislány telefonál! Most az arcán, vagy a fülén lennének égésnyomok! Esetleg meg is vakulhatott volna
- írta felháborodottan az anyuka.
Az egyik ilyen tokot árusító üzlet alkalmazottja elmondta:
"Nem volt biztonsági figyelmeztetés a csomagoláson, ami arra figyelmeztetett volna, hogy a tokban lévő folyadék ilyen veszélyes. Sőt, semmiféle figyelmeztetés nem volt rajta!"
Az eset híre hamarosan a gyártó céghez is elért, akik azonnal visszahívták az összes hasonló iPhone tokot az üzletekből.
Mivel nagyon népszerű a csillámos pónis tok, sok fiatalnak van már ilyenje. Õk szintén veszélyben vannak, mert semmiféle tájékoztatást nem kaptak a kiegészítő veszélyeiről.