RETRO RÁDIÓ

Vigyázat, nyakunkon a vihar! Megavillámok csapkodnak és hatalmas jég esik

Vigyázat, nyakunkon a vihar! Megavillámok csapkodnak és hatalmas jég esik
Ripost
Szerző
Ripost
Létrehozva2015. 07. 08. 17:28

57 ezer villámcsapást mértek két óra alatt a tõlünk nyugatra már tomboló viharzónában. A hidegfront 16 órakor érkezik hazánkba.

Sűrű villámlással érkezik a hidegfront!

Az elmúlt tízenkét órában 57 ezer villámcsapást mértek Lengyelország, Csehország, Németország, Ausztria, Svájc és Olaszország fölött – olvasható a Severe Weather Facebook-oldalon, ahol fotókat is közzétettek arról, hogyan múlik el viharok kíséretében a kánikula Közép-Európában.

 

First severe storms firing along the southern Alpine flank. Hailstorm reported in Conco, Vicenza!Source: Mattia Maino

Posted by Severe Weather Europe on 2015. július 8.

Ahogy azt az Országos Meteorológiai Szolgálat már előre jelezte, hamarosan hozzánk is belép a front, amely komoly viharként csap le, valószínűleg megavillámok kíséretében. 

Megavillámok akkor fordulnak elő, ha több viharfelhő kapcsolódik össze a zivatarban. Ilyenkor a felhők különböző pontjaiból felhalmozódó hatalmas mennyiségű elektromos töltés egyszerre sül ki és egy vonalba (a villám vonalába) összefüggően koncentrálódva levezetődik a talajba. Egy ilyen megavillám hossza akár 50-100 km hosszú is lehet!

Menekítsük értékeinket!

A legjobb ha nem megyünk a szabadba! A ház környékén lévő tárgyakat, kerti bútorokat, virágokat, szerszámokat vigyük zárt térbe, mert az erős szél felkaphatja és károkat okozhatnak a környezetükben. A villámlás idején kerüljük a fákat, antennákat, a magaslati helyeket és az épületekről lelógó tárgyakat. Riasztás esetén azonnal áramtalanítsuk a lakásokat!

Németországban tornádóval pusztított a közelgő vihar.

 

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.