kulcsár edina
Még a pocakodban van a lányod, a gyönyörû fülbevalója már a táskádban, amit majd a szülésre magaddal vihetsz a kórházba- illetve eddig vihettél, mert lehet mostantól gyerekbántalmazásnak számíthat, ha ki szeretnéd szúratni a fülét.
"Később persze majd eldönti, hogy szeretne-e fülbevalót hordani vagy sem. Azonban, ha még a kórházban a születés után kilyukasztatod a fülét, akkor egy későbbi fájdalomtól kímélheted meg a gyermeked" hangoztatták eddig aa fülbevaló pártiak.
Persze ebben a korban is fáj a füllyukasztás, de a baba még annyira pici, hogy nem marad tartós az élmény. Sajnos az első napokban sok szúrást kap amúgy is a kórházban- most eggyel több vagy kevesebb, így érveltek eddig.
A kórházi füllyukasztás előnye, hogy tartós. A lőtt fül sokszor benőhet, ha hosszú ideig nincs benne fülbevaló.
A kórházban általában egy kör alakú egyre vastagodó tűt húznak át a pici fülcimpáján. Ez többet nem fog benőni.
Ha most vagy kismama és lányt vársz, lehet már nem lyukaszthatod ki a fülét. Hiszen majdnem 40 ezer ember írta alá azt a petíciót, melynek célja, hogy az Egyesült Királyságban hivatalosan tiltsák be a kisbabák fülének kilyukasztását.
Ha ezt elfogadják, akkor nem kell sokáig várni, hogy nálunk is tiltó listára kerüljön a fülbevaló.
Susan Ingram szerint - aki a petíciót elindította
a füllyukasztás a gyerekek elleni erőszak egy szép formája, hiszen fájdalomnak és félelemnek teszik ki a gyerekeket. Tehát az anyát, és a szülőket ezért büntetni kéne.
Az asszony azt javasolja, hogy jelöljenek ki egy korhatárt, ami alatt tilos lenne kifúrni a gyerekek fülét. Ha a petíció eléri célját, a korhatárt a családügyi miniszter fogja megszabni Angliában.