tóth gabi
Hiába csinált olyat, amelyet még korábban senki, ez anyagi szempontból nem jelent semmit. Az elismerés így is óriási, és nagyon sokáig fenn fog maradni.
Ahogy a %RIPOST% is beszámolt róla, Berki Krisztián olyan elemet mutatott be lovon, amelyet korábban senki. Ennek köszönhetően az elemet elismerték újnak, amelyet a hagyományoknak megfelelően a feltalálójáról neveztek el.
Természetesen egy sportolónak óriási dicsőséget jelent, hogy róla neveznek el egy fogást, de sajnos a feltalálónak ezért nem jár pénzügyi jutalom. A Nemzetközi Tornász Szövetség (FIG) a %RIPOST% kérdésére megerősítette, hogy az újítás nem jár pénzügyi jutalommal.
"Ha az elem sikeresen bemutatásra kerül egy nemzetközi versenyen, világbajnokságon vagy olimpián, akkor viszont hivatalosan is felkerül a szakági kódba."
Az elem nagyon nehéz, Berki a következőket mondta róla:
„A világon egyelőre senki sem tudja megcsinálni rajtam kívül, egyszer láttam egy ázsiai versenyzőtől egy próbálkozást, de a felénél leesett.”
Nem Berki az egyetlen magyar, akiről már neveztek el elemet. Az olimpiák krónikája című könyv szerzőjének gyűjtése szerint a magyar sportolókról nemcsak a Magyar-vándort és a Sivadó-vándort nevezték el, hanem a Magyar-orsót, a Szilveszter Csollány gyűrű elem I-et és II.-t, a Csisztu-kézállást, a Kovács-szaltót, a Keleti-mozdulatsort, a Pataki-szaltót és a Varga-szaltót is.