Létrehozva: 2021.05.21.

Döbbenetes sikert ért el Hosszú Katinka a budapesti úszó-Eb-n

Páratlan eredményt ért el Hosszú Katinka az örökranglistán, világklasszis úszónk hátát nézi a sztárok sora. És még hol a sikersorozat vége?

Habár Kapás Boglárka legyőzte Hosszú Katinkát a női 200 méteres pillangóúszás Európa-bajnoki döntőjében, háromszoros olimpiai bajnoknőnk számára a Duna Arénában nyert ezüstérem is óriási sikert hozott.

Hosszú Katinka második lett, az örökranglistán mégis az élre ugrott
Fotó: AFP

Ez volt Katka 23. Eb-medálja (15 arany, 6 ezüst és 2 bronz) a 2008-as kezdés óta, amivel az örökranglista élére ugrott.

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

Katinka Hosszu (@hosszukatinka) által megosztott bejegyzés

Azaz a kontinensbajnokságok történetében ő a legeredményesebb úszónő – derült ki a Swimswam szakportál összesítéséből.

Swimming Stats by SwimSwam (@swimmingstats) által megosztott bejegyzés

Hosszúhoz hasonlóan a jelenleg sérüléséből lábadozó svéd Sarah Sjöström is 23 érmet nyert eddig, de miután az aranyaik számában a magyar klasszis vezet (15-14-re), övé az első hely. Az előnye ráadásul szombaton tovább nőhet, ha a 200 vegyes döntőjében megszerzi pályafutása 24. Eb-érmét is a Duna Arénában. Katinkának egyébként a rövid pályás (25 méteres medencében rendezett) Európa-bajnokságokról is van 26 medálja, közöttük 20 arany.

A férfiaknál az orosz Alekszandr Popov vezeti az örökranglistát 26 éremmel, őt Cseh László követi 23-mal.